Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Eksploracja Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2020

Eksploracja Night City jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych w Cyberpunk 2077. Nawet jeśli nie jesteś fanem zwiedzenia i odkrywania wszystkich lokacji, będziesz zmuszony do poruszania się po mapie, by dotrzeć do celu wykonywanej misji. Na niniejszej stronie poradnika poznasz najważniejsze aspekty świata gry - podział na regiony, przemieszczanie się, ikony przedmiotów i skanowanie otoczenia oraz poszukiwanie sekretów.

Podział świata na regiony

Świat w grze został podzielony na siedem różnych regionów - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Świat w grze został podzielony na siedem różnych regionów. W skład Night City wchodzą dzielnice: City Center, Watson, Pacifica, Heywood, Westbrook i Santo Domingo. Z kolei poza miastem odwiedzisz region o nazwie Badlands, czyli niebezpieczną krainę zamieszkaną przez Nomadów.

Fabuła Cyberpunk 2077 przeprowadzi Cię przez wszystkie regiony, ale dostęp do każdego regionu jest dostępny od początku rozgrywki (po przejściu prologu). Mapa nie ma żadnych ograniczeń - możesz od razu zwiedzać wszystkie regiony. Pamiętaj jednak, że w grze nie ma skalowania poziomów - to oznacza, że możesz trafić do lokacji, w której wrogowie będą zbyt silni na Twój obecny poziom postaci.

Pierwsze wejście do danego regionu skutkuje odkryciem mapy regionu, a także zaznaczaniem ikon na mapie - w ten sposób poznasz lokalizację handlarzy, różnego rodzaju usług czy miejsc rozpoczęcia zadań. Po odkryciu nowego regionu otrzymasz również telefon od tutejszego fixera - osoby zlecającej zadania najemnikom. Dzięki temu uzyskasz dostęp do kolejnych misji pobocznych.

Poruszanie się po mapie

Mapa w Cyberpunk 2077 jest spora, ale na szczęście możesz ją przemierzać przy pomocy motocykli lub samochodów - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Mapa w Cyberpunk 2077 jest spora, ale na szczęście możesz ją przemierzać przy pomocy motocykli lub samochodów. Rodzaje pojazdów są bardzo zróżnicowane - w grze spotkasz zarówno niewielkie auta miejsce, jak i sportowe samochody czy luksusowe limuzyny. W trakcie wykonywania fabuły otrzymasz dwa darmowe pojazdy - motocykl i samochód. Kolejne możesz kupować za kredyty (oferty sprzedaży otrzymasz w wiadomości SMS) lub otrzymać w nagrodę za wykonanie niektórych misji.

Kolejnym sposobem na poruszanie się po mapie jest korzystanie z szybkiej podróży - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Kolejnym sposobem na poruszanie się po mapie jest korzystanie z szybkiej podróży. W tym celu musisz odnaleźć punkt szybkiej podróży - są to miejsca oznaczone na mapie niebieskimi ikonami. Z jednego punktu szybkiej podróży możesz natychmiastowo przenieść się do drugiego. Z kolei punkty podróży odblokujesz poprzez odkrywanie nowych regionów.

Kwestię szybkiej podróży szerzej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Szybka podróż - jak korzystać?

Ikony przedmiotów i skanowanie

W trakcie eksploracji warto zwracać uwagę na kolorowe ikony pojawiające się nad przedmiotami możliwymi do zebrania - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W trakcie eksploracji warto zwracać uwagę na kolorowe ikony pojawiające się nad przedmiotami możliwymi do zebrania. Służą one do rozróżniania kategorii jakości przedmiotów:

  1. Przedmiot powszechny - kolor biały
  2. Przedmiot niezwykły - kolor zielony
  3. Przedmiot rzadki - kolor niebieski
  4. Przedmiot epicki - kolor fioletowy
  5. Przedmiot legendarny - kolor pomarańczowy
Oprócz tego, skanowanie również ułatwia zwiedzanie świata Cyberpunk 2077 - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Oprócz tego, skanowanie również ułatwia zwiedzanie świata Cyberpunk 2077. Dzięki niemu otrzymasz szczegółowe informacje na temat otoczenia. Ujrzysz słabe punkty przeciwników oraz uzyskasz możliwość hakowania pobliskich obiektów i wrogów.

Hakowanie wrogów i obiektów dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie poradnika - Skanowanie.

Sekrety i znajdźki

Głównymi sekretami w Cyberpunk 2077 są karty tarota oraz przedmioty Silverhanda - lokalizacje wszystkich tych znajdziek opisaliśmy na osobnych stronach poradnika - Cyberpunk 2077: Eksploracja - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Głównymi sekretami w Cyberpunk 2077karty tarota oraz przedmioty Silverhanda - lokalizacje wszystkich tych znajdziek opisaliśmy na osobnych stronach poradnika. Dodatkowo, na mapie świata ujrzysz mnóstwo znaków zapytania. W lokacjach oznaczonych pytajnikami możesz rozpocząć zadania poboczne i wszelkie inne aktywności. Co więcej, najeżdżając na dany znak zapytania ujrzysz przewidywany poziom zagrożenia.