Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Wybór poziomu trudności Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2020

Na tej stronie poradnika do gry Cyberpunk 2077 dowiesz się jakie są dostępne główne poziomy trudności. Informujemy także na co wpływa wybrany poziomu trudności, czy gra pozwala zmieniać ustawiony na początku poziom, oraz jakie są dostępne dodatkowe ustawienia stopnia trudności.

Lista poziomów trudności w Cyberpunk 2077

W grze Cyberpunk 2077 dostępne są cztery główne poziomy trudności - niski, normalny, wysoki oraz bardzo wysoki - Cyberpunk 2077: Wybór poziomu trudności - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W grze Cyberpunk 2077 dostępne są cztery główne poziomy trudności - niski, normalny, wysoki oraz bardzo wysoki. Wyboru poziomu trudności po raz pierwszy dokonuje się w momencie rozpoczynania nowej gry, zanim ustala się pochodzenie bohatera oraz jego wygląd z wykorzystaniem kreatora postaci.

Poziomy trudności - główne różnice

Wybór pozomu trudności wpływa na następujące czynniki:

  1. Siła ataków oraz odporność głównego bohatera.
  2. Siła ataków oraz wytrzymałość/żywotność przeciwników.
  3. Agresywność przeciwników - Na niższych poziomach trudności mogą grać bardziej zachowawczo i np. rzadziej wspierać się granatami czy próbami zhackowania V.
  4. Poziom wyzwania dla starć z silniejszymi przeciwnikami - Na wyższych poziomach trudności każdy pojedynek z silniejszym wrogiem jest śmiertelnie niebezpieczny.
  5. Konieczność dbania o prawidłowy rozwój postaci - Wybierając wyższe poziomy trudności musisz przywiązywać więcej uwagi m.in. do tego jak rozwijać atrybuty bohatera, które perki wybierać i ulepszać w pierwszej kolejności, czy jakie wszczepy kupować i instalować jako pierwsze. Musisz po prostu obrać preferowany styl rozgrywki (np. hakera) i starać się go trzymać.
  6. Koniecznośc dbania o ulepszanie lub podmianę ekwipunku - Mowa tu przede wszystkim o broniach i elementach pancerza używanych przez V. Grając na wyższych poziomach trudności te elementy wyposażenia szybciej przestaną ci wystarczać do skutecznego eliminowania wrogów.
  7. Konieczność dysponowania zapasami - Wybierając wyższe poziomy trudności częściej będziesz musiał zużywać przede wszystkim różnego rodzaju medykamenty.
  8. Konieczność korzystania z zaawansowanych taktyk - Na niskim i normalnym poziomie trudności do większości starć można podchodzić bez przygotowania i nie obawiać się np. nagłego wykrycia. Grając na wyższych poziomach trudności będziesz musiał korzystać ze skutecznych technik omijania, zaskakiwania i eliminowania wrogów nie dając im szans na wyprowadzenie własnych ataków. Przykładowo na znaczeniu mogą zyskać skradanie się, hakowanie czy poleganie na silnych ofensywnych wszczepach.

Na potrzeby przejścia gry po raz pierwszy polecamy normalny poziom trudności, choć jeśli będziesz mądrze rozwijał postać i dużo rozglądał się za lepszym wyposażeniem, to normalne ustawienie może okazać się na pewnym stadium gry zbyt mało wymagające. Warto wtedy rozważyć zwiększenie poziomu trudności do wysokiego.

Jak zmienić poziom trudności, dodatkowe ustawienia poziomu trudności

Możesz swobodnie zmieniać poziom trudności także w trakcie przechodzenia gry - Cyberpunk 2077: Wybór poziomu trudności - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Możesz swobodnie zmieniać poziom trudności także w trakcie przechodzenia gry. Musisz w tym celu w menu opcji przejść do zakładki Rozgrywka (Gameplay) i sekcji Ułatwień dostępu (Accessibility). Gra można blokować zmianę poziomu trudności jeśli rozgrywasz aktualnie jakąś bitwę czy wykonujesz jakąś ważną czynność, której nie można przerwać.

W tej samej sekcji menu opcji znajdują się też inne ustawienia. Najważniejsze z nich to Asystent celowania - Aim Assist. Możesz ustawić jego siłę, a także dodatkowo załączyć "przyklejanie się" celownika do przeciwników i opcję korzystania z asystenta celowania w trakcie walk wręcz. Opcja asystenta celowania może być pomocna jeśli grasz w Cyberpunk 2077 na padzie, albowiem w niektórych sytuacjach przydaje się oddawanie precyzyjnych strzałów do oddalonych wrogów czy systemów bezpieczeństwa.

Poziom trudności a eksploracja

Poziom trudności w żaden sposób Cię nie ogranicza - Cyberpunk 2077: Wybór poziomu trudności - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Poziom trudności w żaden sposób Cię nie ogranicza. Od początku rozgrywki możesz poruszać się po całym świecie przygotowanym przez twórców gry. W Cyberpunk 2077 nie ma sztucznych barier, tzn. lokacji, do który nie można wejść poniżej określonego poziomu doświadczenia.

Questy i wydarzenia gry opisane są przewidywanym poziomem zagrożenia. Zajęcie się zadaniem czy aktywnością o wysokim lub bardzo wysokim poziomie wyzwania najlepiej odłożyć sobie na później. Po tym jak bohater dostatecznie awansuje poziom zagrożenia ulegnie zmniejszeniu i zwiększą się twoje szanse, że pomyślnie zaliczysz daną misję.

Poziom trudności a styl gry

Autorzy gry Cyberpunk 2077 dążyli do tego żeby gra oferowała zbliżony poziom wyzwania niezależnie od preferowanego stylu rozgrywki. Możliwe więc jest stworzenie silnej postaci specjalizującej się np. w bezpośredniej walce, skradaniu czy hakowaniu. Żaden styl gry nie jest faworyzowany. Służy to temu żeby gracz mógł wybrać swoje ulubione ustawienia, a nie żeby zmuszony był zainteresować się tymi zapewniającymi najmniej problematyczną rozgrywkę.

Zamiast specjalizowania się w jednej dziedzinie możliwe jest również granie postacią wszechstronną, tzn. taką, która polega częściowo na każdej z głównych technik. Przykładowo V może radzić sobie zarówno w otwartych walkach, jak i w atakach z zaskoczenia. Taki sposób rozgrywki sprawi jednak, że nie staniesz się mistrzem żadnej z dziedzin i nie odblokujesz wszystkich najlepszych technik powiązanych z konkretnym stylem gry.

Brak skalowania poziomów przeciwników

W grze Cyberpunk 2077 nie ma skalowania poziomu przeciwników do poziomu głównego bohatera, tak więc musisz uważać gdzie podróżujesz - Cyberpunk 2077: Wybór poziomu trudności - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W grze Cyberpunk 2077 nie ma skalowania poziomu przeciwników do poziomu głównego bohatera, tak więc musisz uważać gdzie podróżujesz. Jeśli na początku rozgrywki wpadniesz na wysokopoziomowych przeciwników bierz nogi za pas.

Silni wrogowie oznaczani są ikoną czaszki i nawet grając na normalnym poziomie trudności pokonanie ich może być ekstremalnie trudne. Do lokacji z silnymi wrogami najlepiej powracać dopiero po dostatecznym rozwinięciu V.