Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Rozmycie grafiki/blur na konsolach - jak zmniejszyć? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2020

Na tej stronie poradnika możesz dowiedzieć się jak ograniczyć rozmycie grafiki (tzw. blur) w wersjach gry Cyberpunk 2077 na konsole. Rozmycie może powodować duży dyskomfort oraz ogólnie odbierać dużo przyjemności z zabawy.

Opisywany problem dotyczy wersji gry na konsole, m - Cyberpunk 2077: Rozmycie grafiki/blur na konsolach - jak zmniejszyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Opisywany problem dotyczy wersji gry na konsole, m.in. Cyberpunk 2077 wydanego na PS4, PS4 Pro i PS5. Rozmycie ekranu możesz w pewnym zakresie zmniejszyć dzięki wyłączeniu filtrów graficznych, które domyślnie są aktywne. Wspomniane filtry znajdziesz w zakładce Grafika w menu opcji. Zainteresuj się w szczególności filtrami:

  1. Ziarno filmowe (Film Grain)
  2. Aberracja chromatyczna (Chromatic Aberration)
  3. Rozmycie w ruchu (Motion Blur)

Ustaw wszystkie te filtry na wyłączone (Off). Powinieneś zauważyć wyraźną różnicę w jakości grafiki podczas podróżowania po Night City.

Dodatkowe uwagi:

  1. W wersjach 1.02 i 1.04 na PS4 gra może samoczynnie załączać ponownie wszystkie filtry. To bug, który może pojawić się w momencie ponownego uruchomienia konsoli - gra po prostu nie zapamięta zmian w opcjach systemowych po wyłączeniu PS4. Najlepiej jest zajrzeć do opcji po załączeniu gry i przed wczytaniem sejwa. Jeśli gra przywróciła ustawienia domyślne to ponownie wyłącz "problematyczne" filtry.
  2. Zawsze staraj się grać w najnowszą wersję gry Cyberpunk 2077. Wszystkie kolejne aktualizacje powinny poprawiać działanie i wygląd gry. Tak właśnie wydarzyło się w przypadku aktualizacji Cyberpunk 2077 z wersji 1.02 do 1.04 - jakość grafiki uległa poprawie.
  3. Wyłączenie filtrów może też poprawić ogólną wydajność gry na najsłabszych modelach konsol - będziesz rzadziej doświadczał spadków animacji, dotyczujących się tekstur i zawieszania się gry.