Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2020

Jako, że świat Cyberpunka 2077 to ogromna metropolia możesz poruszać się po nim za pomocą różnorodnych środków transportu. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy jakie pojazdy i inne środki transportu dostępne są w grze. Dowiesz się również czy można latać nad Night City i na jakich zasadach funkcjonuje garaż, w którym przechowywane są pojazdy V.

Główne kategorie pojazdów - czym mogę podróżować?

Dwie główne kategorie "grywalnych" pojazdów w grze to samochody i motocykle.

W przypadku samochodów możesz liczyć na ich bardzo duże zróżnicowanie - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W przypadku samochodów możesz liczyć na ich bardzo duże zróżnicowanie. Po świecie gry podróżują m.in. małe auta miejskie, hatchbacki, sedany, pick-upy, auta sportowe, SUV-y, vany, auta przerobione do podróżowania po bezdrożach czy luksusowe limuzyny.

Niemal wszystkie pojazdy w grze są całkowicie fikcyjne, aczkolwiek ich design może w pewnym stopniu nawiązywać do prawdziwych pojazdów (np. do krążowników szos Cadillaca). Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Porsche 911. W grze dostępna jest mianowicie klasyczna generacja 930 tego niezwykle popularnego sportowego auta.

W Cyberpunk 2077 możesz też pokierować pojazdami użytkowymi, do których zaliczają się przede wszystkim furgonetki oraz ciężarówki - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W Cyberpunk 2077 możesz też pokierować pojazdami użytkowymi, do których zaliczają się przede wszystkim furgonetki oraz ciężarówki.

W przypadku motocykli obowiązuje nieformalny podział na motocykle miejsce oraz na motocykle enduro - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W przypadku motocykli obowiązuje nieformalny podział na motocykle miejsce oraz na motocykle enduro. Ciekawostką jest w tym przypadku to, że w grze obecna jest prawdziwa marka motocykli Arch, której współwłaścicielem jest Keanu Reeves. Autorzy gry przygotowali wspólnie z marką Arch kilka futurystycznie wyglądających motocykli, które można potraktować jako wizje tego jak maszyny Arch mogłyby wyglądać za kilkadziesiąt lat.

Pojazdy V - jak je pozyskiwać?

Gra Cyberpunk 2077 pozwala permanentnie dodawać nowe pojazdy do garażu V - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Gra Cyberpunk 2077 pozwala permanentnie dodawać nowe pojazdy do garażu V. Możesz tego dokonywać na dwa główne sposoby:

1) Kupować pojazdy za kredyty - Począwszy od aktu 2 będziesz otrzymywał na telefon oferty zakupu aut i do dziennika będą dodawane powiązane z nimi "questy". Niestety samochody w grze są drogie. Nawet najtańsze modele kosztują kilkanaście tysięcy kredytów.

2) Otrzymywać pojazdy za zaliczanie questów - Moga one być nagrodami za zaliczanie wybranych głównych i pobocznych misji - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

2) Otrzymywać pojazdy za zaliczanie questów - Moga one być nagrodami za zaliczanie wybranych głównych i pobocznych misji.

Gra pozwala też kraść samochody i jest to szczególnie pomocne w początkowej fazie rozgrywki, zanim zakupisz lub otrzymasz na stałe lepsze auta. Temat ten dokładniej opisaliśmy na stronie Samochód - jak kupić lub ukraść?.

Samoloty / maszyny latające - czy można nimi latać?

Gra nie oferuje opcji swobodnego latania po świecie gry maszynami AV - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Gra nie oferuje opcji swobodnego latania po świecie gry maszynami AV. Możesz natomiast doświadczać przelotów w ramach konkretnych misji fabularnych. Pierwsza okazja do zaliczenia przelotu nad Night City pojawia się podczas rozgrywania prologu dla V o pochodzeniu korp.

Czy można zgubić samochód?

Tak, ale tylko jeśli jest to pojazd, który nie należy do V - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Tak, ale tylko jeśli jest to pojazd, który nie należy do V. Jeśli oddalisz się od porzuconego takiego auta, rozpoczniesz w międzyczasie jakąś większą misję lub skorzystasz z szybkiej podrózy to możesz utracić szansę kontynuowania nim jazdy.

Problem ten nie dotyczy pojazdów będących własnością V. Pojazdy, których jesteś właścicielem, możesz przywoływać do siebie bez ograniczeń. Nie mogą one zostać utracone ani bezpowrotnie zniszczone. Po wezwaniu auta automatycznie podjedzie ono do V dzięki posiadaniu autonomicznego trybu jazdy.

Łodzie - czy są dostępne w grze?

Nie, autorzy nie przewidzieli opcji korzystania z łodzi. Możesz natomiast w grze pływać oraz nurkować. W grze Cyberpunk 2077 pojawia się szansa odnajdywania unikalnych miejsc i lootu pod wodą.

Transport publiczny - czy występuje w grze?

Nie, nie możesz korzystać z taksówek, ubera czy innych tego typu form transportu publicznego - Cyberpunk 2077: Pojazdy - jakie rodzaje są w grze? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Nie, nie możesz korzystać z taksówek, ubera czy innych tego typu form transportu publicznego. W grze jest natomiast obecny bardzo łatwy w obsłudzy mechanizm szybkiej podróży, dzięki któremu możesz błyskawicznie dotrzeć do innej części miasta. Na mapie Night City do odkrycia jest aż 150 punktów szybkiej podróży. Jej najważniejsze założenia opisaliśmy na stronie Szybka podróż - jak korzystać?.