Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Czy warto zagrać w 2022? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Cyberpunk 2077 ukazał się w złym stanie technicznym, ale łatka 1.6 i wcześniejsze poprawiły bugi i optymalizację. Ta strona poradnika odpowiada na pytanie czy warto zagrać w Cyberpunk 2077 w 2022 i na jakiej platformie po dużych aktualizacjach.

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2022

Premierowa wersja gry Cyberpunk 2077 zawierała mnóstwo bugów, problemów technicznych i kiepską optymalizację, zwłaszcza na konsolach PS4 i Xbox One. Ta strona poradnika próbuje odpowiedzieć na pytanie czy gra została wyraźnie poprawiona i czy warto zagrać w Cyberpunk 2077 z zainstalowaną dużą aktualizacją 1.6.

Poniższy opis odwołuje się do stanu gry Cyberpunk 2077 z września 2022 roku, tzn. po wydaniu patcha 1.6. Gra będzie dalej rozwijana, dzięki czemu jej stan techniczny oraz zawartość będą się mogły ciągle poprawiać.

Stan techniczny gry w dniu premiery

Gra Cyberpunk 2077 posiadała bardzo problematyczny start. W zależności od platformy sprzętowej rozgrywka była mało komfortowa (PC, PS5, Xbox Series) lub wręcz na granicy niegrywalnej (PS4 i Xbox One). Gracze mogli doświadczać wielu błędów, zawieszania się i freezowania gry czy bardzo niskiej wydajności. Cyberpunk 2077 na pewien czas zniknął nawet z cyfrowej dystrybucji po to żeby mógł powrócić dopiero po naprawieniu krytycznych błędów.

Poważniejsze problemy i uciążliwości gry opisaliśmy na wybranych stronach poradnika:

 1. Rozmycie grafiki / blur na konsolach
 2. Optymalne ustawienia graficzne
 3. Zwrot gry - jak i do kiedy można?

Gra po patchu 1.5 (luty 2022)

W lutym 2022 roku Cyberpunk 2077 otrzymał ogromną aktualizację 1.5 naprawiającą większość poważnych błędów. Wymuszała ona ściągnięcie dużej ilości danych - około 50GB poprawek na PC i konsolach Xbox, około 55GB na PS5 i aż 99GB na PS4. Jej najważniejszymi zmianami były:

 1. poprawienie największych bugów i usprawnienie optymalizacji gry;
 2. ulepszenia dla konsol Xbox Series/X oraz PS5;
 3. rebalans umiejętności na drzewkach umiejętności;
 4. poprawki sztucznej inteligencji postaci NPC;
 5. poprawki modelu jazdy oraz widoku FPP podczas używania pojazdów;
 6. rozbudowane romanse;
 7. darmowe DLC - nowe bronie i dodatki do nich, nowe opcje zmiany wyglądu, możliwość kupowania nowych mieszkań i modyfikowania ich wystroju.

Warto zaznaczyć, że sam patch 1.5 nie był pozbawiony błędów i został poprawiony mniejszymi łatkami.

Gra po patchu 1.6 (wrzesień 2022)

Aktualny stan gry Cyberpunk 2077 jest znacznie lepszy od tego na premierę. Gra jest w pełni grywalna na wszystkich platformach, na które została wydana, w tym także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Cyberpunk 2077 doczekał się szeregu dużych aktualizacji i jedną z najważniejszych jest patch 1.6 z września 2022 roku. Usprawnił on wydajność gry, poprawił kolejne błędy, a także dodał trochę zupełnie nowej darmowej zawartości, m.in.:

 1. 3 nowe misje poboczne;
 2. 11 nowych modeli broni (6 palnych i 5 do walki w zwarciu);
 3. opcję przenoszenia postępów między platformami;
 4. opcję zapisywania wybranych strojów bez zmieniania statystyk pancerza (transmogryfikacja);
 5. nowe opcje zmiany wyglądu postaci u ripperdoców;
 6. mini-grę Roach Race, w którą można zagrać na automatach.

Nie wszystkie błędy i problemy zostały jeszcze naprawione. Bardzo słabo w dalszym ciągu symulowane jest działanie policji, która potrafi pojawić się znikąd i której generalnie łatwo jest uciec. Studio planuje jednak dalsze poprawki, które mają usprawniać niedoskonałe mechaniki.

Wybór platformy sprzętowej - na czym zagrać w Cyberpunk 2077?

W aktualną wersję Cyberpunk 2077 warto już teraz zagrać, bez czekania na kolejne aktualizacje. Obecne łatki poprawiły wszystkie krytyczne błędy oraz usprawniły wydajność gry w co najmniej zadowalającym stopniu.

Polecamy zagrać w grę na PC, PS5 lub Xbox Series X. Na tych sprzętach gra będzie wyglądała najlepiej, choć w przypadku konsoli PS5 wymagane może być ustawienie trybu wydajności chcąc mieć stałą liczbę 60 klatek na sekundę. Wymienione platformy otrzymają również w 2023 dodatek fabularny Phantom Heist. Zaoferuje on dużą nową historię, nowe lokacje do zbadania oraz nowe rodzaje misji fabularnych i aktywności.

Gra na konsolach PS4 i Xbox One również jest grywalna, ale platformy te nie otrzymają już żadnych większych aktualizacji - ostatnim dużym patchem był 1.6. Posiadacze kopii na PlayStation 4 i XONE w przyszłości mogą liczyć jedynie na mniejsze łatki. Na PS4 i Xboksa One nie ukaże się rozszerzenie Phantom Heist.

Pewnym ułatwieniem może być to, że nie musicie rozpoczynać gry od nowa jeśli chcecie zagrać w kampanię rozpoczętą na PS4 lub XONE. Patch 1.6 wprowadził opcję przenoszenia sejwów pomiędzy platformami. Zapisy możecie wysłać do chmury, ściągnąć je na nowym sprzęcie i wznowić rozgrywkę dokładnie w tym samym miejscu.