Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2020

Na tej stronie poradnika do gry Cyberpunk 2077 podpowiadamy jak gromadzić kredyty / euro-dolary, czyli główną walutę w świecie gry. Przedstawiliśmy kilka głównych sposobów jak się szybciej wzbogacić. Podpowiadamy również na co w pierwszej kolejności wydawać kredyty. To wiedza pomocna w pierwszych godzinach gry, tzn. gdy nie dysponuje się jeszcze dużą ilością gotówki.

Kredyty - jak zdobywać?

Najbardziej oczywisty sposób na wzbogacanie się w Cyberpunk 2077 to zaliczanie głównych i pobocznych misji, w tym również opcjonalnych aktywności pojawiających się na mapie świata, do których zaliczają się między innymi interwencje na prośbę policji - pomaganie ofiarom rozbojów, neutralizowanie osób - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Najbardziej oczywisty sposób na wzbogacanie się w Cyberpunk 2077 to zaliczanie głównych i pobocznych misji, w tym również opcjonalnych aktywności pojawiających się na mapie świata, do których zaliczają się między innymi interwencje na prośbę policji - pomaganie ofiarom rozbojów, neutralizowanie osób dotkniętych cyberpsychozą czy zwalczanie przestępczości zorganizowanej.

Kredyty przyznane ci zostaną w momencie ukończenia misji / wydarzenia. Jako że tego typu aktywności na mapie świata jest mnóstwo możesz wybierać np. te zlecenia, przy których najlepiej się czujesz, albo takie, których ukończenie z racji na niski poziom zagrożenia nie sprawi ci żadnych kłopotów.

Inna bardzo dobra metoda na pozyskiwanie kredytów to odnajdywanie dużych skrzyń z kredytami - przykładowy tego typu pojemnik pokazuje dołączony obrazek - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Inna bardzo dobra metoda na pozyskiwanie kredytów to odnajdywanie dużych skrzyń z kredytami - przykładowy tego typu pojemnik pokazuje dołączony obrazek. Skrzynie z kredytami możesz odnajdywać przede wszystkim we wrogich lokacjach badanych w ramach zaliczania questów czy po prostu podczas swobodnej eksploracji świata gry. Rozglądaj się w pomieszczeniach, w których przebywała największa grupa wrogów, lub tych znajdujących się na samym końcu badanej wrogiej kryjówki. W odnajdywaniu pojemników może pomagać skaner.

Możesz też oczywiście odnajdywać mniejsze paczki kredytów - mogą one leżeć na widoku lub być odnajdywane przy zwłokach pokonanych wrogów. W tym drugim przypadku na największy zastrzyk gotówki możesz liczyć badając zwłoki bossa lub jakiegoś innego elitarnego przeciwnika.

Jeżeli często zajmujesz się hakowaniem, to możesz wzbogacać się dzięki Naruszeniom Protokołu - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Jeżeli często zajmujesz się hakowaniem, to możesz wzbogacać się dzięki Naruszeniom Protokołu. Podczas hakowania stacjonarnych urządzeń na liście mogą wyświetlać się sekwencje, dla których wprowadzenie prawidłowego ciągu znaków nagradzane jest paczką euro-dolarów.

Dobrym pomysłem jest utworzenie szybkiego sejwa przed rozpoczęciem mini-gry, dzięki czemu zabezpieczysz się na wypadek zawalenia Naruszenia Protokołu.

Nieco mniej opłacalną metodą pozyskiwania kredytów jest sprzedawanie handlarzom niepotrzebnego sprzętu - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Nieco mniej opłacalną metodą pozyskiwania kredytów jest sprzedawanie handlarzom niepotrzebnego sprzętu. Wynika to po prostu z tego, że kupcy nie oferują zbyt atrakcyjnych cen za oferowany im loot. Z racji tego, że limit udźwigu bohatera jest ustawiony na dość wysokim poziomie (nawet zanim jeszcze zacznie się go ulepszać) warto mimo wszystko zbierać jak najwięcej odnajdywanych rzeczy po to żeby je posprzedawać po zakończonej wyprawie.

W późnej fazie rozgrywki możesz zwiększyć atrakcyjność tematu sprzedawania handlarzom niepotrzebnych przedmiotów. Zakupienie perka Szalona nauka (Crazy Science) z kategorii Wytwarzanie spowoduje, że za sprzedawane rzeczy, który wytworzyłeś osobiście w oparciu o crafting, uzyskasz o (co najmniej) 10% lepsze ceny u handlarzy.

Kredyty - na co najpierw wydać?

Kredyty polecamy w pierwszej kolejności wydawać na wszczepy oferowane przez ripperdoców - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Kredyty polecamy w pierwszej kolejności wydawać na wszczepy oferowane przez ripperdoców. V w momencie rozpoczęcia gry nie posiada żadnych wszczepów, a w początkowej fazie kampanii za darmo otrzymasz tylko dwa pierwsze wszczepy. O wszystkie kolejne musisz postarać się we własnym zakresie.

Wszczepy niestety w zdecydowanej większości są bardzo kosztowne i mowa tu także o tych mniej zaawansowanych, które są dostępne do zakupu już na starcie, tzn. jeszcze przed tym jak zaczniesz rozwijać reputację V. Staraj się sukcesywnie zapełniać kolejne puste sloty nowymi wszczepami. W przypadku najbardziej użytecznych ich odmian możesz też dodatkowo zdecydować się na zakup modyfikacji wszczepów umożliwiających wzmocnienie lub rozszerzenie ich działania, aczkolwiek mody można też odnajdywać z lootem w świecie gry.

Inny ciekawy pomysł na wydawanie kredytów to kupowanie schematów przedmiotów, które umożliwią ich wytwarzanie w oparciu o crafting - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Inny ciekawy pomysł na wydawanie kredytów to kupowanie schematów przedmiotów, które umożliwią ich wytwarzanie w oparciu o crafting. Nie warto kupować kupować 100% dostępnych schematów, tylko te, które najbardziej ci się przydadzą i które najbliżej powiązane są z twoim stylem gry. Przykładowo jeśli zamierzasz rozwijać postać pod kątem hakowania to przydadzą się schematy pozwalające na produkowanie hacków.

Jeśli brakuje ci niewielkiej ilości materiałów do craftingu do wytworzenia jakiejś rzeczy, to możesz je dokupić, ale staraj się z tym nie przesadzać na wczesnym stadium gry, bo będziesz regularnie podmieniał swoje wyposażenie na lepsze.

Nie radzimy na wczesnym stadium gry wydawać kredytów na - Cyberpunk 2077: Kredyty/Euro-dolary - jak gromadzić? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Nie radzimy na wczesnym stadium gry wydawać kredytów na:

  1. Pospolite elementy ekwipunku (bronie, elementy pancerza itp.) - Wiele tego typu przedmiotów możesz odnaleźć w świecie gry jako loot. Pamiętaj po prostu o tym żeby badać okolicę oraz ciała wyeliminowanych wrogów. Ponadto zwykłe przedmioty zazwyczaj "nie starczają" na długo, gdyż w miarę rozwoju postaci ich statystyki będą coraz mniej pomocne w zabijaniu wrogów czy zapewnianiu dostatecznej ochrony V.
  2. Przedmioty jednorazowego użytku - Ponownie możesz tu liczyć na loot. Szczególnie w przypadku różnego rodzaju medykamentów nie powinno być żadnego problemu, gdyż w niemal każdej lokacji questowej czy lokacji z przeciwnikami można odnaleźć dużo specyfików pozwalających leczyć bohatera.
  3. Zakup własnych pojazdów - Nawet najtańsze maszyny w grze kosztują kilkanaście tysięcy kredytów i może to być ogromny wydatek w pierwszych godzinach rozgrywki. W początkowej fazie kampanii będziesz mógł bez ograniczeń korzystać z samochodu i motocykla Jackiego i jest to w zupełności wystarczające. Samochody możesz dodatkowo kraść z ulicy i jedyną uciążliwością jest w tym przypadku brak możliwości korzystania z opcji przywoływania ich do siebie.

Dodatkowa uwaga odnośnie handlarzy - W ofercie sprzedawców oprócz sprzętów niższej jakości możesz odnajdywać również m.in. najwyższej jakości legendarne przedmioty (np. legendarne bronie). Musisz liczyć się z tym, że są one bardzo drogie, oraz że ich poziom jest dopasowywany do aktualnego poziomu V. Zakupiony przedmiot musiałbyś dużo ulepszać żeby móc z niego dalej skutecznie korzystać. Dobrym pomysłem jest zakup legendarncyh przedmiotów dopiero w dalszej fazie gry, tzn. gdy V jest już na wysokim poziomie doświadczenia.