Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez instalowania wszczepów - czy możliwe? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2020

Mieszkańcy świata Cyberpunka 2077. Ludzie w Cyberpunku 2077 stawiają na rozwój technologiczny i wszczepy. Te nie tylko modyfikują fizycznie ciało, ale również ułatwiają życie. Na tej stronie poradnika dowiesz się czy instalowanie wszczepów jest wymagane do ukończenia gry i czy można ukończyć kampanię niezmodyfikowaną postacią.

Po więcej informacji polecamy zajrzeć m.in. na osobną stronę Rozwój postaci z naszego przewodnika po grze.

Podstawowe informacje o wszczepach

Oto kilka wstępnych informacji na temat wszczepów - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez instalowania wszczepów - czy możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Oto kilka wstępnych informacji na temat wszczepów:

  1. Wszczepy możesz odnajdywać, otrzymywać lub kupować. Każdy z nich jest bardzo wartościowy - ceny najlepszych wszczepów mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy kredytów.
  2. Wszczepów nie można instalować samemu - trzeba odwiedzić dowolnego ripperdoca i ich ikony są widoczne na mapie Night City.
  3. Instalacja oraz zakup wszczepu mogą mieć dodatkowe wymagania dotyczące np. konieczności zwiększenia reputacji V czy awansowania jednego z głównych atrybutów.
  4. Wszczepy mogą mieć aktywny lub pasywny charakter. Aktywne wszczepy mogą odblokowywać nowe rodzaje umiejętności i ataków, np. pozwalać korzystać z broni z samonaprowadzalną amunicją, skanować przeciwników czy korzystać ze spowolnienia czasu. Pasywne wszczepy zwiększają wybrane statystyki bohatera i zawsze działają.
  5. Wszczepy można ulepszać dzięki instalowaniu modyfikacji. Może to pozwolić na odblokowanie nowej cechy wszczepu lub na wzmocnienie jego dotychczasowego działania.
  6. Niepotrzebne wszczepy możesz sprzedawać i może to być dobry pomysł na szybkie pozyskanie większych ilości kredytów.
  7. Na ekranie wszczepów montuje się też system operacyjny. Poszczególne OS-y różnią się między sobą m.in. ilością pamięci RAM czy liczby haków możliwych do zainstalowania. Więcej informacji znajdziesz na stronie Hakowanie w naszym przewodniku po grze.

Wszczepy - czy muszę je instalować?

W momencie rozpoczynania gry V nie posiada żadnych zainstalowanych wszczepów, tzn - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez instalowania wszczepów - czy możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W momencie rozpoczynania gry V nie posiada żadnych zainstalowanych wszczepów, tzn. na ekranie wszczepów wszystkie pola będą puste.

Sytuacja zmienia się po awansowaniu do głównego questu Miasto snów - The Ripperdoc - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez instalowania wszczepów - czy możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Sytuacja zmienia się po awansowaniu do głównego questu Miasto snów - The Ripperdoc. W ramach zaliczania tego zadania V spotka się z ripperdocem Viktorem w jego gabinecie. Zostaniesz zmuszony do zainstalowania dwóch pierwszych wszczepów, m.in. wszczepu Optyka Kiroshi (Kiroshi Optics) wzmacniającego wzrok głównego bohatera.

Instalowanie wszystkich kolejnych wszczepów jest już całkowicie opcjonalne. Gra pozwala również na podmienianie wszczepów zamontowanych w trakcie pierwszego spotkania przez Viktora na inne.

Jak brak wszczepów wpływa na rozgrywkę?

Brak wszczepów czyni rozgrywkę trudniejszą - nie będziesz mógł korzystać z zaawansowanych ataków i umiejętności oraz nie będziesz mógł skutecznie zwiększać statystyk głównego bohatera. Może ci też być trudniej walczyć z przeciwnikami dysponującymi ofensywnymi wszczepami.

Gra w żaden sposób nie nagradza grania "czystą" postacią. Zdecydowanie polecamy instalować jak najwięcej wszczepów i jak najwyższej jakości po to żeby czynić V coraz silniejszym.