Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Długość gry Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 9 grudnia 2020

Na tej stronie poradnika znajdziesz informacje ile czasu zajmuje przejście gry Cyberpunk 2077. Przygotowaliśmy kilka różnych wartości, m.in. dla długości samego głównego wątku fabularnego, dla zdobycia platynowego trofeum, czy dla odkrycia wszystkich sekretów i zbadania świata gry w 100 procentach.

1 - Cyberpunk 2077: Długość gry - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  1. Cyberpunk 2077 jest grą z wyraźnie krótszym głównym wątkiem fabularnym od Wiedźmina 3. Autorzy motywują tę zmianę chęcią zwiększenia procentowej liczby graczy, którym udało się pomyślnie dobrnąć do finału przygody. W dalszym ciągu mamy jednak do czynienia z ogromną produkcją z wieloma znaczącymi wyborami wpływającymi na przebieg questów oraz z wyraźnie różniącymi się między sobą stylami gry. Wszystko to powinno skutecznie motywować do ukończenia całej kampanii więcej niż jeden raz.
  2. Jeśli zależy ci na szybkim ukończeniu głównej fabuły, to można tego dokonać już w około 20 godzin. Jest to możliwe z prostej przyczyny - gra nie blokuje sztucznie dostępu do późniejszych zadań fabularnych i nie musisz stawiać na grind po to żeby zapewniać sobie szansę na pomyślne kończenie dalszych misji. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że zbyt szybkie ukończenie gry pozbawi cię możliwości obejrzenia wszystkich zakończeń.
  3. Jeżeli chcesz zaliczyć wszystkie questy powiązane z zakończeniami, to musisz spędzić z grą około 35 godzin. Chodzi tu o dodatkowe misje powiązane z ważnymi postaciami fabularnymi gry. Jest to rekomendowany sposób zachowania, gdyż będziesz mógł dzięki temu wybierać pomiędzy zakończeniami i nie ograniczać się tylko do obejrzenia jednego, niekoniecznie najlepszego.
  4. Na mapie Night City pojawia się mnóstwo znaczników pobocznych zleceń i aktywności. Możesz też otrzymywać liczne opcjonalne questy, które nie są w żaden sposób powiązane z główną fabułą. W każdej z dzielnic miasta czeka na ciebie kilkadziesiąt różnego rodzaju misji i opcjonalnych aktywności. Jeśli chcesz zbadać dokładnie całą mapę świata i zaliczyć grę w 100%, to niemal na pewno zajmie ci to ponad 100 godzin.
  5. W Cyberpunk 2077 właściwie nie ma "klasycznych" znajdziek. Nie musisz obawiać się tego, że trzeba będzie poświęcić mnóstwo czasu na odnajdywanie setek bliźniaczych sekretów. Jedyną dużą kategorią sekretów są murale / karty tarota. Ich odnajdywanie nie jest jednak bardzo kłopotliwe, gdyż pojawiają się one na mapie w miarę podróżowania po mieście.
  6. Na długość gry istotny wpływ ma obrany przez ciebie styl gry. Jeśli planujesz przystępować do bezpośrednich walk, to będziesz mógł szybciej kończyć starcia i szybciej przechodzić przez lokacje okupowane przez wrogów. Taki styl gry wiąże się też oczywiście z większym ryzykiem nagłej śmierci. Granie postacią, która dużo hakuje lub która dąży do skradania się, może znacząco wydłużyć czas rozgrywki.
  7. Poziom trudności również jest w stanie wydłużyć kampanię. Niski i normalny poziom trudności nie oferują bardzo dużego poziomu wyzwania i z większością bitew czy pojedynków z bossami powinieneś poradzić sobie już przy pierwszym podejściu. Sytuacja może się zmienić wybierając wysoki lub bardzo wysoki poziom trudności. Nawet jeśli umiejętniesz będziesz rozwijał postać, to musisz spodziewać się częstych zgonów i konieczności starannego planowania wielu potyczek.