Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Skanowanie Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2020

Skanowanie w Cyberpunk 2077 pełni niezwykle ważną funkcję. Dzięki niemu możesz przystąpić do hakowania - jednego ze sposobów na pokonanie wrogów. Oprócz tego, skanowanie przyda Ci się do oznaczania przeciwników oraz zdobywania informacji o eksplorowanych świecie. Na niniejszej stronie poradnika poznasz wszystkie najważniejsze elementy skanowania.

Skanowanie - jak włączyć?

Na wstępie trzeba wspomnieć, że skanowanie jest całkowicie darmowe i nieograniczone - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Na wstępie trzeba wspomnieć, że skanowanie jest całkowicie darmowe i nieograniczone. Możesz je aktywować we właściwie każdym momencie rozgrywki - wyjątkiem są niektóre etapy zadań. Skanowanie włączysz przy pomocy poniższych przycisków:

PC

PS4 / PS5 - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

PS4 / PS5

Xbox One / Xbox Series S / Xbox Series X - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Xbox One / Xbox Series S / Xbox Series X

1 - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Hakowanie

Skanując przeciwnika możesz przystąpić do hakowania - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Skanując przeciwnika możesz przystąpić do hakowania. Nie ma przeszkód, by od razu wywołać u przeciwnika efekt podpalenia, powalenia czy trucizny, ale dobrym pomysłem jest początkowe naruszenie protokołu.

Efekty i statusu, które możesz wywołać dzięki hakowaniu opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Statusy i efekty - hakowanie.

Naruszenie protokołu wiąże się z koniecznością złamania ochrony celu - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Naruszenie protokołu wiąże się z koniecznością złamania ochrony celu. W tym celu uruchamiana jest minigry, w której musisz odtworzyć sekwencję liczb. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wybranie pierwszej kolumny - tak, aby nie zablokować dostępu do wymaganych liczb. Pomyślne ukończenie naruszenia protokołu pozwoli Ci np. osłabić przeciwników w okolicy lub obniżyć koszty pamięci na hakowanym wrogu.

Ukończenie minigry jest też konieczne do otwarcia niektórych pojemników i tym samym zdobycia dodatkowych przedmiotów. Warto więc poznać wszystkie zasady naruszenia protokołu. Znajdziesz je na osobnej stronie naszego poradnika: Naruszenia Protokołu, Hakowanie - porady.

Hakowanie pozwala wpływać nie tylko na wrogów, ale też na urządzenia znajdujące się w świecie gry - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Hakowanie pozwala wpływać nie tylko na wrogów, ale też na urządzenia znajdujące się w świecie gry. Dzięki temu możesz przejąć kontrolę nad kamerami czy wywołać awarię urządzenia i tym samym odwrócić uwagę pobliskich przeciwników. Zasada jest tutaj taka sama - wystarczy, że włączysz tryb skanowania i skupisz celownik na obiekcie.

Wszystkie dostępne efekty hakowania urządzeń znajdziesz tutaj - Bojowe hakowanie.

Oznaczanie przeciwników

Skanowanie przeciwników może dać Ci ogromną przewagę w Cyberpunk 2077 - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Skanowanie przeciwników może dać Ci ogromną przewagę w Cyberpunk 2077. Dzięki skanowaniu uzyskasz informację podatnościach wroga (np. na ogień), a także będziesz mógł go oznaczyć.

Oznaczony przeciwnik jest widoczny nawet przez ściany i wszelkie inne elementy otoczenia - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Oznaczony przeciwnik jest widoczny nawet przez ściany i wszelkie inne elementy otoczenia. W szczególności przyda Ci się to, gdy nie chcesz zostać wykryty, ale prowadząc otwartą walkę również warto wiedzieć, gdzie obecnie znajdują się wrogowie.

Pozyskiwanie informacji

Ostatnią funkcją skanowania jest pozyskiwanie informacji o świecie - Cyberpunk 2077: Skanowanie - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Ostatnią funkcją skanowania jest pozyskiwanie informacji o świecie. W wielu misjach będziesz skanował ślady czy szukał wskazówek w przeszukiwanych lokacjach. Oprócz tego, możesz skanować wiele innych obiektów w Cyberpunk 2077. W większości z nich poznasz tylko nazwę, ale czasami zdobędziesz też ciekawsze informacje. Przykładowo - skanując samochód, dowiesz się ile koni mechanicznych posiada.