Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Czy postacie fabularne mogą zginąć? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2023

Na tej stronie poradnika do gry Cyberpunk 2077 odpowiadamy na pytanie czy można zabijać ważne postacie fabularne. Może to być istotna kwestia pod kątem chęci uzyskania jak najlepszego zakończenia gry.

Najszybsza odpowiedź na to pytanie brzmi - nie, ważni NPC-e nie mogą ginąć w losowych momentach gry - Cyberpunk 2077: Czy postacie fabularne mogą zginąć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Najszybsza odpowiedź na to pytanie brzmi - nie, ważni NPC-e nie mogą ginąć w losowych momentach gry. Nie musisz się obawiać tego, że kogoś istotnego dla głównej fabuły przez przypadek zastrzelisz. Kwestia ta wymaga jednak pewnego doprecyzowania - więcej informacji znajdziesz poniżej.

Ważną informacją jest przede wszystkim to, że wiele lokacji powiązanych z ważnymi postaciami to bezpieczne strefy i zalicza się do nich m.in. bar Afterlife z powyższego obrazka. W miejscach tych zablokowane jest używanie broni oraz ofensywnych gadżetów. Blokada zapewnia bezpieczeństwo ważnym NPC-om oraz zapobiega dodatkowo rozpoczęciu walk w tego typu lokacjach, które mogłyby uniemożliwiać rozpoczynanie lub kontynuowanie questów.

Niektóre ważne postacie fabularne mogą towarzyszyć V w wybranych misjach gry - Cyberpunk 2077: Czy postacie fabularne mogą zginąć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Niektóre ważne postacie fabularne mogą towarzyszyć V w wybranych misjach gry. Nie musisz jednak wtedy martwić się ani o to, że je przez przypadek zastrzelisz, ani że zostaną zamordowani przez napotkanych przeciwników. Osób tych nie musisz w żaden sposób ochraniać, gdyż ich "przedwczesna" śmierć jest niemożliwa. Traktuj ich obecność po prostu jako darmową pomoc.

W wyjątkowych przypadkach gra może ci pozwolić na zaatakowanie postaci powiązanej z jakimś questem, ale może być zabronione jej zamordowanie - Cyberpunk 2077: Czy postacie fabularne mogą zginąć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

W wyjątkowych przypadkach gra może ci pozwolić na zaatakowanie postaci powiązanej z jakimś questem, ale może być zabronione jej zamordowanie. W przykładzie z obrazka jedną z takich osób jest Rhino z gangu Animals, z którą można stoczyć pojedynek na pieści w ramach pobocznych misji Do krwi. Nawet jeśli zaatakujesz Animalsów z okolicy i Rhino dołączy do walk, to gra nie pozwoli ci jej ostatecznie dobić (tzn. jej pasek zdrowia nigdy nie spadnie poniżej 1%).

Ważne postacie fabularne mogą zginąć w określonych questach gry - Cyberpunk 2077: Czy postacie fabularne mogą zginąć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Ważne postacie fabularne mogą zginąć w określonych questach gry. W większości przypadków jest to odgórnie "zaplanowana" śmierć, której nie można w żaden sposób zapobiec. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły pozwalające ocalić ważnego NPC-a przed zgonem dzięki wykonaniu określonych czynności. Wszystkie tego typu sytuacje dokładnie opisaliśmy w naszej solucji.