Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Cyberpunk 2077 podpowiadamy jak farmić xp oraz loot. Przygotowaliśmy rekomendowaną ścieżkę do farmienia, dzięki której V może szybciej rozwijać swoje umiejętności oraz pozyskiwać liczne wartościowe przedmioty do użycia lub na sprzedaż.

Farmienie w Cyberpunk 2077 - ogólne informacje

W grze Cyberpunk 2077 farmienie (tzn. powtarzanie tych samych czynności po to żeby zdobyć punkty doświadczenia, kredyty lub wartościowe przedmioty) przez dużą część kampanii nie jest w ogóle potrzebne. Na mapie Night City będziesz regularne odnajdywał kolejne znaczniki opcjonalnych misji i aktywności. Możesz wybierać te misje i wydarzenia, które cię najbardziej interesują, oraz które nie stanowią dużego wyzwania dla V.

Temat farmienia może zyskać na znaczeniu dopiero w końcowej fazie gry, tzn. gdy "oczyścisz" większość mapy, ale nadal będziesz potrzebował:

  1. Dużej ilości kredytów na zakup pojazdów i zaawansowanych wszczepów.
  2. Dużej ilości materiałów do craftingu do wytworzenia bardzo rzadkich / legendarnych przedmiotów.
  3. Dużej ilości xp do awansowania umiejętności V (optymalnie do najwyższego 20 poziomu).

Gdzie farmić xp i loot - przykładowa lokacja

Bardzo dobre, rekomendowane przez nas miejsce do farmienia pokazaliśmy na powyższym obrazku - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Bardzo dobre, rekomendowane przez nas miejsce do farmienia pokazaliśmy na powyższym obrazku. Jest to dzielnica Coastview w Pacifica. Najlepiej jest rozpocząć przy skrzyżowaniu niedaleko punktu szybkiej podróży Kaplica i następnie wyruszyć na północ ścieżką zaznaczoną na obrazku.

Zanim wyruszysz we wskazane miejsce upewnij się, że V znajduje się na dostatecznie wysokim poziomie doświadczenia, tzn. że inne aktywności z tej dzielnicy nie mają widocznego wysokiego lub bardzo wysokiego poziomu zagrożenia. Przypominamy, że farmieniem warto zająć się dopiero w dalszej fazie gry. Przez pierwszych kilkadziesiąt godzin nie będziesz miał problemów z odnajdywaniem dobrych miejsc do zdobywania xp i lootu.

1 - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
We wskazanym przez nas miejscu przebywają 2 grupy po 3 przeciwników każda - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

We wskazanym przez nas miejscu przebywają 2 grupy po 3 przeciwników każda. Jeśli dobrze się zachowasz, to w danym momencie możesz walczyć tylko z jedną grupą i zmniejszyć dzięki temu poziom wyzwania.

Pamiętaj o używaniu broni i ataków powiązanych z umiejętnościami, które chcesz rozwijać. Przykładowo jeśli chcesz ulepszać umiejętność Karabiny to używaj karabinów szturmowych / snajperskich do rozprawiania się z przeciwnikami.

Wrogowie zawsze pozostawią po sobie loot - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Wrogowie zawsze pozostawią po sobie loot. Postaraj się pozbierać wszystko i przeszukać wszystkie ciała. Twoim priorytetem zawsze powinno być pozbieranie rzadkiego, bardzo rzadkiego (epickiego) i legendarnego lootu, ale nie ignoruj też pospolitych przedmiotów, gdyż w najgorszym razie je sprzedasz.

Po zakończonej akcji powróć do miejsca startu, czyli do skrzyżowania w pobliżu Kaplicy - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Po zakończonej akcji powróć do miejsca startu, czyli do skrzyżowania w pobliżu Kaplicy. Zawróć i raz jeszcze wyrusz do tej samej lokacji. Chodzi w tym wszystkim o to żeby doprowadzić do odrodzenia się pokonanych przeciwników. Będziesz mógł ich ponownie zaatakować po to żeby ponownie zdobyć xp i pozbierać zupełnie nowy loot.

Uwaga - Nie możesz tylko nieznacznie oddalić się od pokonanych wrogów, gdyż mogą się nie odrodzić lub dojdzie do respawnu tylko jednej grupy przeciwników. Powrót do skrzyżowania obok kaplicy jest gwarantem tego, że nowi wrogowie na pewno się pojawią.

Loot pozyskiwany z farmienia - co z nim robić?

Na koniec kilka sugestii co robić z pozyskiwanym dzięki farmieniu lootem - Cyberpunk 2077: Farmienie xp i lootu - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Na koniec kilka sugestii co robić z pozyskiwanym dzięki farmieniu lootem:

  1. Większość przedmiotów najlepiej po prostu sprzedać. W okolicy znajdziesz 2 skrytki do łatwego pozbywania się rzeczy (każda z nich pozwala sprzedać rzeczy o łącznej wartości do 20000 kredytów), ale niedaleko kaplicy jest też targowisko z kilkoma sklepami.
  2. Materiały do craftingu i hacki mogą ci się przydać. Warto zwracać szczególną uwagę czy wrogowie nie pozostawią po sobie epickiego hacka Detonacja granatu (powyższy obrazek). Może ci się on przydać do zdobycia trofeum Demon w maszynie.