Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Problemy z pokonaniem wrogów - dlaczego? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2020

Na tej stronie poradnika do gry Cyberpunk 2077 wyjaśniamy potencjalny problem z eliminowaniem silnych przeciwników. Dowiesz się dlaczego niektórzy wrogowie są szczególnie niebezpieczni, jak ich rozpoznawać i jak reagować w przypadku ich napotkania.

Ikona czaszki - informacja o silnym przeciwniku

Najważniejsza informacja jest taka, że poziomy doświadczenia przeciwników w Cyberpunk 2077 nie skalują się do poziomu doświadczenia V - Cyberpunk 2077: Problemy z pokonaniem wrogów - dlaczego? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Najważniejsza informacja jest taka, że poziomy doświadczenia przeciwników w Cyberpunk 2077 nie skalują się do poziomu doświadczenia V. Oznacza to, że w trakcie prowadzenia rozgrywki możesz spotykać przeciwników, których poziom doświadczenia znacząco przewyższa aktualny poziom V. Zdecydowanie silniejsi wrogowie oznaczani są czerwonymi czaszkami, które są widoczne nad ich głowami - przykład takiego oponenta prezentuje powyższy obrazek.

Próba podjęcia walki z takim przeciwnikiem jest bardzo wymagająca lub wręcz skazana na porażkę. Dzieje się tak dlatego, że:

  1. Przeciwnik oznaczony czaszką będzie zadawał V znacznie większe obrażenia nawet podczas polegania na "zwykłych" atakach.
  2. Przeciwnik oznaczony czaszką będzie otrzymywał mniejsze obrażenia nawet jeśli skorzystasz z najpotężniejszych broni i gadżetów V.

Uniwersalną poradą jest ucieczka przed przeciwnikiem oznaczonym czaszką. Nie warto podejmować próby walki. Do tego samego przeciwnika / lokacji / wydarzenia będziesz mógł powrócić w dalszej części gry. Po tym jak V stanie się silniejszy konfrontacja z tym samym przeciwnikiem może okazać się znacznie prostsza.

Wydarzenia i zadania - jakich początkowo unikać?

Gra posiada wbudowany mechanizm podpowiedzi o tym czy dana aktywność nie będzie zbyt wymagająca dla głównego bohatera - Cyberpunk 2077: Problemy z pokonaniem wrogów - dlaczego? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Gra posiada wbudowany mechanizm podpowiedzi o tym czy dana aktywność nie będzie zbyt wymagająca dla głównego bohatera. W opisach odblokowanych questach oraz przy ikonach lokacji mogą być wyświetlane informacje o przewidywanym poziomie zagrożenia. Wysoki lub bardzo wysoki poziom zagrożenia sygnalizuje potencjalne poważne kłopoty.

Tego typy questy lub wydarzenia najlepiej po prostu odłożyć sobie na później. Po tymjak V dostatecznie awansuje i rozwinie statystyki poziom zagrożenia tego samego zadania czy tej samej lokacji zostanie obniżony.

Obszary Night City - które są najtrudniejsze?

Cyberpunk 2077 nie wyświetla na mapie Night City informacji o poziomach dzielnic ani nie oferuje informacji o kolejności eksploracji dzielnic miasta, aczkolwiek zaglądając do niektórych obszarów możesz znacznie częściej spotykać przeciwników oznaczonych czerwonymi czaszkami oraz questy i wydarzenia - Cyberpunk 2077: Problemy z pokonaniem wrogów - dlaczego? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 nie wyświetla na mapie Night City informacji o poziomach dzielnic ani nie oferuje informacji o kolejności eksploracji dzielnic miasta, aczkolwiek zaglądając do niektórych obszarów możesz znacznie częściej spotykać przeciwników oznaczonych czerwonymi czaszkami oraz questy i wydarzenia o wysokim poziomie zagrożenia.

Sugerowana kolejność eksploracji głównych obszarów mapy świata to:

  1. Watson
  2. Westbrook
  3. Pacifica
  4. Santo Domingo
  5. Badlandy (pustkowia)
  6. Heywood
  7. City Center

Oczywiście jest to tylko rekomendacja i w "późniejszych" dzielnicach możesz natrafiać także na prostsze aktywności i słabszych wrogów.