Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2020

HUD / interfejs użytkownika w grze Cyberpunk 2077 może wydawać się przeładowany - na ekranie wyświetlanych jest mnóstwo informacji, które mogą niepotrzebnie zasłaniać ekran i burzyć imersję. Na tej stronie poradnika podpowiadamy jak umiejętnie wyciszyć przeładowany interfejs, tzn. pozbyć się z HUD-a rzeczy, które nie są bardzo potrzebne.

Interfejs użytkownika - lista opcji

Wszystkie najważniejsze ustawienia HUD-a znajdziesz w zakładce Interfejs w menu opcji - Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Wszystkie najważniejsze ustawienia HUD-a znajdziesz w zakładce Interfejs w menu opcji. Poniżej zamieściliśmy ich listę wraz z wyjaśnieniami czego one dotyczą i rekomendacjami czy warto je pozostawić włączone.

Minimapa - Jest ona wyświetlana zawsze w rogu ekranu. Nie radzimy jej wyłączać, gdyż mini-mapa jest niezwykle pomocna. Możesz przede wszystkim dzięki niej śledzić poczynania przeciwników oraz odnajdywać optymalne ścieżki podróży do celów misji. Oprócz tego na mini-mapie mogą pojawiać się m.in. różnokolorowe ikony lootu czy zwłok do przeszukania.

Pasek zdrowia - To kolejne ustawienie, którego nie powinieneś wyłączać. Śledzenie informacji o ilości punktów zdrowia V jest bardzo pomocne w ustaleniu kiedy warto rozpocząć leczenie bohatera. Mając wyłączony pasek zdrowia musiałbyś polegać na wskazaniach znieszkatałceń ekranu symbolizujących odnoszenie poważnych obrażeń.

Tlen i wytrzymałość - Ustawienie to nie jest bardzo "uciążliwe", gdyż paski staminy i tlenu pojawiają się na ekranie tylko gdy są wyczerpywane w wyniku wysiłku fizycznego lub nurkowania. Radzimy pozostawić je włączone. Szczególnie w przypadku wytrzymałości widząc pasek staminy będziesz mógł łatwiej planować kolejne ataki np. podczas walki wręcz.

Paski zdrowia bossów - Każde starcie z bossem wyświetla duży pasek energii przeciwnika u góry ekranu. Może on psuć imersję, ale z drugiej strony ma to praktyczne zastosowanie. Możesz łatwiej śledzić swoje postępy w walce oraz odczytywać próby leczenia się przez bossa po to żeby szybciej na nie reagować i zatrzymywać regenerację przeciwnika.

Rozmowy tła - Ustawienie to jest w stanie wyświetlać podpisy dla rozmów postaci z otoczenia - przykład takiej sytuacji pokazuje dołączony obrazek - Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Rozmowy tła - Ustawienie to jest w stanie wyświetlać podpisy dla rozmów postaci z otoczenia - przykład takiej sytuacji pokazuje dołączony obrazek. Pozostawienie lub wyłączenie tej opcji zależy od tego czy chcesz pomagać sobie w słuchaniu dialogów i wyłapywaniu ich całego przebiegu, czy nie zaśmiecać ekranu napisami.

Licznik amunicji - To kolejna opcja, w przypadku której dużo zależy od twoich preferencji. Obserwowanie wskaźnika amunicji może być pomocne dla tych broni, które mają mały magazynek i/lub które powoli się przeładowuje. Pozwoli ci to przewidzieć z wyprzedzeniem kiedy nadejdzie przeładowanie i np. schować się na ten czas za zasłoną.

Wskazówki - Chodzi tu o wyświetlanie podpowiedzi / samouczków przygotowanych przez autorów gry. Warto to wyłączyć po tym lepiej zapoznasz się ze wszystkimi mechanikami rozgrywki.

Przyciski akcji - W ustawieniu tym chodzi o podpowiedzi jakie przyciski/klawisze aktywują jakie dodatkowe akcje - Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Przyciski akcji - W ustawieniu tym chodzi o podpowiedzi jakie przyciski/klawisze aktywują jakie dodatkowe akcje. Jest to wyświetlane w lewym dolnym rogu ekranu - przykład na obrazku. Radzimy pozostawić tę opcję aktywną przez kilka pierwszych godzin gry po to żeby zapamiętać skróty do najważniejszych akcji. Potem warto to wyłączyć żeby oczyścić nieco HUD.

Dziennik aktywności - Zgodnie z nazwą możesz dzięki tej funkcji dowiadywać się o aktywnościach. Jest to opcja, która nie zajmuje miejsca na ekranie, jeśli nie ma takiej potrzeby i naszym zdaniem warto ją pozostawić włączoną.

Celownik - Zdecydowanie powinien on pozostać, gdyż dzięki niemu będziesz mógł oddawać precyzyjne strzały wymierzone w przeciwników. Jest to pomocne praktycznie dla każdej odmiany broni palnej, a w szczególności dla snajperek oraz broni, których używa się do celowania w głowy przeciwników.

Śledzenie zadań - Ustawienie to dotyczy wyświetlanie informacji o aktualnie śledzonym queście pod mini-mapą. Pozostawienie lub ukrycie tego jest kwestią osobistych preferencji. Utrzymywanie informacji o questach na ekranie może uchronić cię przed częstym otwieraniem dziennika i ewentualnym przegapianiem opcjonalnych celów misji albo rozgałęzień w questach.

Elementy interfejsu Johnny'ego Silverhanda - To mało istotny element, który dotyczy wyłącznie widoczności HUD-a podczas sterowania Silverhandem. Pierwsza taka scena załącza się pod koniec aktu 1.

Wskaźniki obrażeń

Oddzielna kategoria ustawień w zakładce Interfejs to Wskaźniki obrażeń - Damage Indicators - Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Oddzielna kategoria ustawień w zakładce Interfejs to Wskaźniki obrażeń - Damage Indicators. Pojawiają się one w momencie trafiania wrogów i przykład takiej sytuacji prezentuje powyższy obrazek. Ich założeniem jest potwierdzenie, że przeciwnik został trafiony oraz udzielenie informacji ile punktów obrażeń odniósł i czy były to obrażenia krytyczne.

Wiedza na temat zadawanych obrażeń może być przydatna, szczególnie jeśli dążysz do jak najczęstszego doprowadzania do trafień krytycznych albo jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ataki rzeczywiście prowadzą do zadawania obrązeń - Cyberpunk 2077: Przeładowany HUD/interfejs - co wyłączyć? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Wiedza na temat zadawanych obrażeń może być przydatna, szczególnie jeśli dążysz do jak najczęstszego doprowadzania do trafień krytycznych albo jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ataki rzeczywiście prowadzą do zadawania obrązeń. Może to jednak psuć odbiór z gry. Zainteresuj się ustawieniami Tryb wyświetlania wskaźników obrażeń oraz Przylepne wskaźniki obrażeń - możesz całkowicie wyłączyć wskaźniki, ograniczyć ich wyświetlanie oraz zmienić ich położenie. Powinno ci to pomóć w dobraniu idealnego ustawienia do twoich preferencji.