Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez zabijania - czy jest możliwe? Cyberpunk 2077 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2020

Cyberpunka 2077 to gra, którą większość ludzi skojarzy z masą zabitych, zniszczonych wrogów. Jednak twoja przygoda nie musi tak wyglądać. Na tej stronie poradnika do gry odpowiadamy czy możliwe jest ukończenie gry bez zabijania innych postaci oraz czy starcia z bossami w Cyberpunk 2077 są obowiązkowe.

Czy mogę ukończyć grę bez zabijania?

Tak, aczkolwiek będzie to dość trudne do osiągnięcia. Musisz pamiętać o następujących rzeczach:

 1. Trzeba korzystać z technik ogłuszających wrogów zamiast zabijania ich - więcej o tym w dalszej części strony.
 2. Powinieneś szukać okazji do skradania się i hakowania, jak również ścieżek pozwalających omijać wrogów.
 3. Powinieneś szukać okazji do zaliczania questów na sposoby, które nie dotyczą staczania walk. Może stać się to możliwe np. poprzez umiejętne poprowadzenie rozmowy albo dostanie się do celu misji w alternatywny sposób.
 4. Musisz podjąć starania o uniknięcie walk z bossami lub korzystać w tych pojedynkach z technik ogłuszających - więcej o tym w dalszej części strony.

Jak unikać zabijania wrogów?

Najbardziej oczywisty sposób zachowania to unikanie bezpośrednich konfrontacji z przeciwnikami poprzez omijanie ich i nie zbliżanie się do nich - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez zabijania - czy jest możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Najbardziej oczywisty sposób zachowania to unikanie bezpośrednich konfrontacji z przeciwnikami poprzez omijanie ich i nie zbliżanie się do nich. Warto w tym celu dążyć do podnoszenia umiejętności skradania się V, ale z pomocą może ci też przyjść hakowanie:

 1. Hack Ping jest w stanie oznaczyć na twoim optyce wszystkich przeciwników podpiętych do sieci. Może ci to ułatwić lawirowanie pomiędzy nimi.
 2. Możesz używać hacka pozwalającego odwracać uwagę wrogów. Po tym jak przeciwnik wyruszy do zhakowanego automatu czy telewizora będziesz mógł go łatwiej ominąć.
Całkowite omijanie wrogów niestety nie zawsze jest możliwe i wiąże się dodatkowo z utratą punktów doświadczenia przyznawanych za neutralizowanie wrogów - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez zabijania - czy jest możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Całkowite omijanie wrogów niestety nie zawsze jest możliwe i wiąże się dodatkowo z "utratą" punktów doświadczenia przyznawanych za neutralizowanie wrogów. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku korzystanie z technik, które jedynie ogłuszają wrogów - Non-Lethal.

Przeciwnika możesz przede wszystkim spróbować ogłuszyć w walce wręcz, bez polegania na posiadanym sprzęcie. Jest to możliwe na kilka sposobów, przy czym od samego początku dostępny jest wybór pojawiający się po zakradnięciu przeciwnika od tyłu i złapaniu go. Możesz wtedy zdecydować czy chcesz go poddusić i pozbawić przytomności (Non-Lethal) czy chcesz skręcić mu kark i go zabić (Lethal).

Techniki ogłuszające (Non-Lethal) są też dostępne dla sprzętu V - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez zabijania - czy jest możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Techniki ogłuszające (Non-Lethal) są też dostępne dla sprzętu V. Możesz m.in.:

 1. Montować w broniach modyfikacje, które zmieniają ich działanie na ogłuszające.
 2. Instalować modyfikacje wszczepów, które sprawiają, że wrogowie będą ogłuszani.
 3. Korzystać z granatów i innych gadżetów o charakterze ogłuszającym / oślepiającym / usypiającym.

Czy trzeba zabijać bossów?

Zabijanie bossów w Cyberpunk 2077 nie jest wymagane, aczkolwiek pozostawianie ich przy życiu może wymagać zachowania się w unikalny sposób - Cyberpunk 2077: Ukończenie gry bez zabijania - czy jest możliwe? - Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Zabijanie bossów w Cyberpunk 2077 nie jest wymagane, aczkolwiek pozostawianie ich przy życiu może wymagać zachowania się w unikalny sposób:

 1. Możesz spróbować całkowicie uniknąć walki z bossem. Gra może na to pozwolić dzięki rozegraniu questu lub poprowadzeniu rozmowy w odpowiedni sposób. Dobrym pomysłem jest częste zapisywanie gry po to żeby w razie zachowania się w zły sposób móc rozegrać inaczej spotkanie z bossem.
 2. Po rozpoczęciu walki z bossem może pojawić się okazja do ucieczki. Nie jest to możliwe jeśli do starcia dochodzi np. w zamkniętym pomieszczeniu albo na arenie.
 3. Możesz skorzystać ze wspomnianych wcześniej technik ogłuszających (Non-Lethal). Nadal będziesz musiał pokonać bossa poprzez wyczerpanie jego paska zdrowia, aczkolwiek pojedynek z bossem nie zakończy się jego śmiercią, a jedynie pozbawieniem go przytomności.