Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Atari / Infogrames

Firma producent wydawca

WWW: http://www.atari.com/

Adres: Les Coteaux de Saône - 13-15, rue des Draperies, 69450 Saint Cyr au Mont d'Or

Telefon: +33 4 72655086

[email protected]

Międzynarodowy koncern wydawniczy z siedzibą w Lyonie (Francja) założony w 1983 roku przez Bruno Bonnella i Christophe'a Sapeta jako Infogrames. Dzięki strategii rozwojowej opartej o liczne przejęcia, firma stała się właścicielem marki Atari. W 2009 roku zmieniła nazwę na Atari. W ofercie wydawniczej posiada takie serie, jak Test Drive: Unlimited, Ghostbusters i Blade Kitten.

Historia firmy Atari / Infogrames

Atari SA zostało założone w 1983 roku jako Infogrames przez Bruno Bonnella i Christophe'a Sapeta. Swoją siłę ówczesne Infogrames budowało na przejmowaniu kolejnych firm, m.in. Ocean Software, Gremlin Interactive, Accolade, Beam Software, GT Interactive Software, a także Hasbro Interactive, a co za tym idzie również Atari i MicroProse.

Problemy finansowe Infogrames zaczęły się w 2002 roku. Firma z roku na rok notowała coraz większe straty i narastające długi. Wobec takiej sytuacji na przestrzeni kilku lat sprzedano prawa do kilku marek (w tym Civilization i Driver), zamknięto lub sprzedano część studiów, a także zwolniono około 20% ogólnej siły roboczej Atari.

Mimo wysiłków restrukturyzacyjnych, Infogrames wciąż ponosiło starty finansowe. W 2009 firma została przemianowana na Atari SA. Do jej podmiotów zależnych należą m.in. Atari London Studio, Eden Games, Atari Interactive oraz Atari, Inc.

wydawane serie gier:


Plany wydawnicze na przyszłość

Lunar Lander Beyond2024

Współpracujący z Atari / Infogrames producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Atari / Infogrames


Adamvision Studios

Altered Orbit Studios

Dreams Uncorporated

Chequered Ink

Nickervision Studios

Graphite Lab

Llamasoft