Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Action Man: Robot Attack (GBA)
OkładkaAction Man: Robot Attack (GBA)

Action Man: Robot Attack GBA

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego bohatera. Action Man po raz kolejny próbuje powstrzymać Doktora X, próbującego zawładnąć nad umysłami ludzi na całym świecie.

Akcji | FPP | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Action Man: Robot Attack Premiera GBA

24września2004

producent: Magic Pockets wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Action Man: Robot Attack jest wyjątkowo dynamiczną grą akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego bohatera, doskonale znanego młodszym graczom. Action Man po raz kolejny musi powstrzymać Doktora X. Tym razem szaleniec wymyślił nowy plan zawładnięcia światem. Doktorowi udało się bowiem opracować substancję, dzięki której może przejąć kontrolę nad osobami poddanymi działaniu wirusa. Zadaniem gracza jest oczywiście pokrzyżowanie planów szaleńca. Za produkcję Action Man: Robot Attack odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Magic Pockets, które na Gameboy’a Advance wydało również takie gry jak Inspector Gadget: Advance Mission, czy Road Rash: Jailbreak. Action Man: Robot Attack powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza. Gra nie zawiera więc żadnych trybów multiplayer.

Gracz ma w sumie do pokonania prawie 30 różnych poziomów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż producent postawił na bardzo dużą różnorodność poszczególnych misji. Tytułowy bohater w trakcie rozgrywania niektórych etapów wykorzystuje różnorakie zdobycze techniki. Mogą to być na przykład urządzenia pod względem technologicznym zbliżone do plecaka odrzutowego. Pojawia się też opcja używania różnorakich środków transportu, jak chociażby motocykla enduro. Większość misji zbudowana jednak została w bardzo klasyczny sposób. Sterowaną postać obserwujemy więc z boku, przemieszczając się w stronę prawej krawędzi ekranu i neutralizując napotykane po drodze jednostki wroga.

Oprócz Action Mana w niektórych misjach można wcielić się w innych członków jego drużyny. Lista grywalnych postaci obejmuje Flynt’a, Red Wolfa oraz Konga, który w grze komputerowej pojawia się w tej roli po raz pierwszy. Wizualnie Robot Attack prezentuje się bardzo dobrze. Gra oferuje zbliżony styl graficzny do chociażby Raymana Advance. Wyjątkiem są te etapy, w których akcję obserwuje się z lotu ptaka. Pojawiają się jednak one w mniejszości.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Action Man: Robot Attack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.