Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka CT Special Forces 2: Back in the Trenches (GBA)

CT Special Forces: Back to Hell GBA

CT Special Forces 2: Back in the Trenches

Kontynuacja jednej z bardziej udanych klasycznych strzelanek. Po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad różnymi członkami oddziału antyterrorystycznego, zwalczając pojawiające się na ekranie siły wroga.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka CT Special Forces 2: Back in the Trenches (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

15sierpnia2003

CT Special Forces 2 Back in the Trenches to oficjalna kontynuacja wydanej w 2002 roku i bardzo dobrze przyjętej przez graczy strzelanki. Opisywany sequel nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych zmian, oferując bardzo zbliżone mechanizmy, lecz w nieco odświeżonej formie. Po raz kolejny zajmujemy się więc masową eksterminacją terrorystów. Nie trzeba się też o nic innego martwić, gdyż obsługa gry jest bajecznie prosta. Opisywany produkt ukazał się wyłącznie na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Za opracowanie tej gry odpowiedzialna jest firma LSP, która zasłynęła również dzięki takim produkcjom jak Sitting Ducks, czy Antz Extreme Racing.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, przejmujemy kontrolę nad członkami oddziału wyznaczonego do zwalczania terroryzmu. Naszym zadaniem jest powstrzymanie organizacji terrorystycznej o nazwie Network, tej samej, która pojawiła się w poprzedniej części serii. Poziomy podzielone oczywiście zostały na trzy grupy. W zadaniach rozgrywanych na lądzie akcję obserwujemy z boku, a naszym zadaniem jest posuwanie się w stronę wyjścia i eliminacja napotykanych terrorystów. Ci zaś dzielą się zarówno na zwykłych żołnierzy, jak i elitarnych wojowników. Ponadto niektórzy terroryści używają pojazdów, jak chociażby jeepów czy śmigłowców. Do walki z przeciwnikami wykorzystujemy bogaty arsenał broni – karabiny, shotguny, granaty, a nawet wyrzutnie rakiet. Ponadto w niektórych miejscach należy omijać naturalne przeszkody, wykonując dodatkowe akcje.

W misjach snajperskich likwidujemy wrogów z odległości. Podobnie jak w pierwszej części, zadania te są stosunkowo łatwe. Ostatnia grupa zleceń to misje powietrzne. W tym celu przejmujemy kontrolę nad wojskowym śmigłowcem. Do zadań zalicza się zarówno eliminacja jednostek wroga (inne śmigłowce, czołgi itp.), jak i ratowanie znajdujących się na ziemi zakładników. Druga część jest nieco dłuższa od „jedynki”, aczkolwiek ukończenie jej mimo wszystko nie zajmuje dużo czasu. Sytuację ratuje wbudowany multiplayer. Graficznie CT Special Forces 2 prezentuje się bardzo dobrze. Na ekranie obserwujemy dużą liczbę eksplozji. Ładnie wykonano także otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do CT Special Forces: Back to Hell

Wymagania wiekowe CT Special Forces 2: Back in the Trenches

12+

Wymagania sprzętowe CT Special Forces: Back to Hell

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel