Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2GCNXBOXGBA
Okładka Turok Evolution (PC)

Turok Evolution

Revolution to prequel serii Turok, w której gracz wciela się w wodza Indian. Zostaje on zesłany do Ziemi Zaginionej i tam staje się Turokiem. Korzystając z futurystycznego arsenału będzie przebijał się przez lasy pełne dinozaurów, by powstrzymać nadchodzącą wojnę.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Turok Evolution (PC)

data premiery gry:

26sie2002

GBA

31sie2002

PS2 XBOX GCN

24paź2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Turok: Evolution to swoisty prequel poprzednich części serii, które jako ciekawe i grywane strzelanki były przez graczy bardzo lubiane nie tylko na platformie PC. Historia opowiedziana w grze opiera się na rzezi rodowitych mieszkańców Ameryki, dokonanej przez armię USA. Gdy Tal'Set, wódz plemienia jest o włos od zabicia dowódcy najeźdźców, kapitana Tobiasa Brucknera, dzieje się rzecz dziwna – coś przenosi go do Ziemi Zaginionej, gdzie zostaje uleczony. Wkrótce dowiaduje się o przeznaczonym dla niego zadaniu, przez które został tu sprowadzony. Wszystko, co stało się do tej pory, działo się dlatego, by wódz Tal'Set przybył w te nieznane rejony. By stał się Turokiem, „Synem Kamienia”, który uchroni ową krainę przed nadchodzącą wojną.

W odróżnieniu od poprzednich części, gdzie Twoimi przeciwnikami były głównie dinozaury, tutaj stawisz czoła człekokształtnym oponentom. Do ich bezstresowej anihilacji przewidziano oczywiście pełny arsenał, odpowiednio dobrany do każdego rozdziału. I tak grę zaczynasz z prostym łukiem i tomahawkiem, będącym czymś w rodzaju maczugi. Szybko w twoje sprawne ręce trafią takie cuda techniki, jak działo plazmowe, wielkie strzelby, szybkie karabiny maszynowe czy wyrzutnia rakiet. Najciekawszym wydaje się być tekbow, taka nowoczesna wersja łuku połączonego z karabinem snajperskim.

Podczas wędrówki przez wszystkie 15 rozdziałów można zwiedzić całkiem spory kawałek terenu. Wizyta w puszczy zachwyci nas ruchami roślin, które dodatkowo pod wpływem szarżujących dinozaurów odpowiednio się poruszają. Gra zawiera standardowo tryb multiplayer, który pozwala czterem graczom naraz bawić się w jedną z 10 rodzajów rozgrywek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Gry podobne do Turok Evolution

Klasyfikacja PEGI Turok Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Turok Evolution

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Twórcy nowych przygód Turoka dla PS3 i X360 ujawniają szczegóły na ich temat

wiadomość5 maja 2006

Niegdyś użytkownicy PeCetów zazdrościli posiadaczom Nintendo 64 gry Turok: Dinosaur Hunter, aż wreszcie doczekali się konwersji i następnych tytułów z serii. Wkrótce komputerowcy będą pewnikiem pragnąć dla siebie kolejnej części wspomnianego cyklu, powstającej z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Mamy dla Was garść świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat.

Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3
Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3

wiadomość28 września 2005

Firma Buena Vista Games – jeden z oddziałów wytwórni Walta Disney’a, na którego barkach spoczywa obowiązek produkcji gier video – poinformowała wczoraj, że najnowszy program z cyklu Turok powstanie w oparciu o silnik Unreal Engine 3.

Licencja na Turoka przechodzi w ręce Walta Disneya

wiadomość28 maja 2005

Firma Buena Vista Games, "ramię" Walt Disney Company, zajmujące się rozrywką interaktywną, poinformowała, iż weszła w posiadanie praw wydawniczych do własności intelektualnej o nazwie Turok. Developingiem gier komputerowych opartych o tę znaną markę zajmie się nowo powstałe studio, Propaganda Games. W planach przewidziano wersje na obecne platformy, jak i handheldy i konsole nowej generacji.

Turok: Evolution – z ziemi konsolowej do PeCetowej

wiadomość26 sierpnia 2003

Cykl wirtualnych gier z gatunku FPS o nazwie Turok został zapoczątkowany przed sześcioma laty na stacjonarnej konsoli Nintendo 64 i obecnie liczy sobie już pięć odsłon. Najnowsza część serii nosi podtytuł Evolution i ukazała się pierwotnie niemal dokładnie rok temu (platformy: Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance). Natomiast w przyszłym miesiącu światło dzienne powinien ujrzeć port „Ewolucji”, dedykowany komputerom osobistym.

PC
PS2
XBOX
GCN
GBA