Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Inspector Gadget: Advance Mission (GBA)
OkładkaInspector Gadget: Advance Mission (GBA)

Inspector Gadget: Advance Mission GBA

Zabawna i niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z trzech zróżnicowanych postaci, w tym tytułowym inspektorem. Do pokonania pięć różnych rozdziałów.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inspector Gadget: Advance Mission Premiera GBA

29listopada2001

producent: Magic Pockets wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Inspector Gadget Advance Mission jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której sterowaną aktualnie postać obserwujemy z boku. Zgodnie z nazwą gatunku, zadaniem gracza jest pokonywanie kolejnych platform, które prowadzą do finałowej komnaty danego etapu. Oprócz tego należy likwidować napotykanych przeciwników, a także wykazać się odrobiną sprytu. Tytułowy inspektor po raz kolejny musi zmierzyć się z doktorem Pazurem, który planuje oczywiście przejąć kontrolę nad światem. Tym razem jego plan to zaatakowanie najsłynniejszych budowli świata. Jak można się łatwo domyślić, miejsca te trzeba będzie w trakcie zabawy odwiedzić. Są to między innymi takie budowle jak Statua Wolności, czy wieża Eiffela. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Magic Pockets, które opracowało również takie zręcznościówki jak Harry Potter: Quidditch World Cup, czy Catwoman.

Co ciekawe, Inspektor Gadżet nie jest jedyną grywalną postacią omawianej gry. Pojawia się on bowiem wraz z dwoma innymi postaciami – Penny oraz jej psiakiem Brainem. Warto też dodać, iż wyboru aktualnego bohatera można dokonywać w dowolnym momencie rozgrywki. Każda z grywalnych postaci cechuje się dość specyficznym zestawem umiejętności, co ma oczywiście wpływ na przebieg zabawy. Inspektor Gadżet potrafi przede wszystkim przedostawać się na wyżej położone półki. Może też korzystać ze śmigła, tak aby bezpiecznie opaść na niższe platformy. Eliminacja wrogich robotów nie stanowi też dla niego żadnego problemu. Penny potrafi przede wszystkim przejmować kontrolę nad wrogimi oddziałami oraz dłużej przebywać pod wodą. Pies Brain przydaje się z kolei do przedostawania w pozornie niedostępne miejsca. Zwierzak potrafi się też kamuflować.

Gracze do pokonania mają w sumie pięć podstawowych poziomów, na które składa się większa liczba stosunkowo małych plansz. Opisywana gra cechuje się niestety bardzo liniowym schematem rozgrywki. Do celu prowadzi wyłącznie jedna ścieżka, a wybory dotyczą jedynie sposobu eliminacji napotykanych robotów. Na uwagę zasługują jednak nowe gadżety Inspektora, które można sobie w dalszych misjach odblokować. Gra nie jest zbyt trudna, choć wszystkie czynności należy wykonać bez popełniania poważniejszych błędów.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Inspector Gadget: Advance Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Inspector Gadget: Advance Mission Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel