Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II (GBA)

Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II GBA

Kontynuacja wydanej w 2002 roku gry RPG, stworzonej w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Za jej powstanie odpowiedzialne jest studio Webfoot, zaprawione w produkcji gier spod znaku „Smoczych Kul”.

RPG | seriale animowane | Dragon Ball | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

17czerwca2003

Akcja gry osadzonej w świecie popularnej mangi i anime – Dragon Ball Z– dzieje się niedługo po wydarzeniach mających miejsce w poprzedniej części gry na GBA. Dziecko o wielkiej mocy imieniem Trunks powraca w wehikule czasu, by powiadomić Goku o nadchodzącym końcu świata. Tylko on wraz ze swoimi wojownikami może temu zapobiec.

Zaczynamy grę jako Goku, lecz ten zapada na groźną chorobę i przejmujemy kontrole nad kolejnymi postaciami. W sumie zagramy pięcioma: Goku, Gohanem, Piccolo, Trunksem i Vegeta. Miedzy postaciami można się dowolnie przełączać w save-pointach, jednak najpierw dane postacie będziemy musieli odblokować – nie mamy od razu dostępu do wszystkich. Co ciekawe, historia może się potoczyć nieco inaczej gdy od danego momentu zaczniemy grac innym bohaterem. Fabuła jest mocnym punktem gry, ponieważ dosyć dokładnie pokrywa się z wydarzeniami z kilku odcinkowych sag. Świat gry jest bardzo duży – mamy setki lokacji do zwiedzenia a Gracz może do nich często trafiać w dowolnej kolejności. Plusem jest duża i czytelna, trójwymiarowa mapa świata. System gry jest dość intuicyjny; walki zostały sporo poprawione, a przede wszystkim rozbudowany – dobre wrażenie robi np. tryb Super Saiyan. Grafika prezentuje poziom poprzedniej części, czego nie można zaliczać na minus – już wtedy robiła bardzo dobre wrażenie, nie inaczej jest i teraz. Muzyka to znane z filmu motywy, które mile poleca ucho fana serii Dragon Ball Z.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 744 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II

odpowiednia dla każdego wieku

Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!
Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!

wiadomość21 kwietnia 2006

Według informacji podanych przez japoński magazyn V-Jump, trwają intensywne prace nad kontynuacją Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi. Gra miałyby pojawić się jeszcze w tym roku w wersji na Playstation 2 oraz Nintendo Revolution!

Goku, Gohan, Piccolo, Vegeta i spółka w rękach Atari

wiadomość13 stycznia 2005

Rynkowy sukces bijatyki Dragon Ball Z: Budokai 3 skłonił koncern Atari do wykupienia na zasadzie wyłączności licencji dotyczącej tworzenia produkcji opartych o świat „Smoczej Kuli”. Porozumienie w tej sprawie zawarto z firmą FUNimation Productions, zaś dzięki umowie Atari może opracowywać nowe pozycje oparte na sagach: Dragon Ball, Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT aż do 2009 roku.

Super Wojownicy powrócą w grze Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II
Super Wojownicy powrócą w grze Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II

wiadomość12 kwietnia 2003

Według analityków z organizacji NPD Group najlepiej sprzedającym się tytułem z gatunku cRPG dla konsoli Nintendo GameBoy Advance w 2002 roku był Dragon Ball Z: The Legacy of Goku. Ten niewątpliwy sukces rynkowy zmotywował połączone sztaby firm Infogrames i Webfoot Technologies do przygotowania kontynuacji owego produktu.