Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II (GBA)
OkładkaDragon Ball Z: The Legacy of Goku II (GBA)

Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II GBA

Kontynuacja wydanej w 2002 roku gry RPG, stworzonej w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Za jej powstanie odpowiedzialne jest studio Webfoot, zaprawione w produkcji gier spod znaku „Smoczych Kul”.

RPG | seriale animowane | Dragon Ball | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II Premiera GBA

17czerwca2003

producent: Webfoot wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II

Golden Sun

Golden Sun: The Lost Age

Mortal Kombat: Tournament Edition

Akcja gry osadzonej w świecie popularnej mangi i anime – Dragon Ball Z– dzieje się niedługo po wydarzeniach mających miejsce w poprzedniej części gry na GBA. Dziecko o wielkiej mocy imieniem Trunks powraca w wehikule czasu, by powiadomić Goku o nadchodzącym końcu świata. Tylko on wraz ze swoimi wojownikami może temu zapobiec.

Zaczynamy grę jako Goku, lecz ten zapada na groźną chorobę i przejmujemy kontrole nad kolejnymi postaciami. W sumie zagramy pięcioma: Goku, Gohanem, Piccolo, Trunksem i Vegeta. Miedzy postaciami można się dowolnie przełączać w save-pointach, jednak najpierw dane postacie będziemy musieli odblokować – nie mamy od razu dostępu do wszystkich. Co ciekawe, historia może się potoczyć nieco inaczej gdy od danego momentu zaczniemy grac innym bohaterem. Fabuła jest mocnym punktem gry, ponieważ dosyć dokładnie pokrywa się z wydarzeniami z kilku odcinkowych sag. Świat gry jest bardzo duży – mamy setki lokacji do zwiedzenia a Gracz może do nich często trafiać w dowolnej kolejności. Plusem jest duża i czytelna, trójwymiarowa mapa świata. System gry jest dość intuicyjny; walki zostały sporo poprawione, a przede wszystkim rozbudowany – dobre wrażenie robi np. tryb Super Saiyan. Grafika prezentuje poziom poprzedniej części, czego nie można zaliczać na minus – już wtedy robiła bardzo dobre wrażenie, nie inaczej jest i teraz. Muzyka to znane z filmu motywy, które mile poleca ucho fana serii Dragon Ball Z.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 745 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II: Odpowiednia dla każdego wieku.