Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Demolition Racer (PC)

Demolition Racer PC

Gra wyścigowa przeznaczona dla miłośników totalnej destrukcji na torze. Zasiadamy za kierownicą fikcyjnych modeli samochodów i bierzemy udział w zróżnicowanych zawodach. Z reguły dotarcie do mety na pierwszym miejscu nie jest wcale najważniejsze.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Demolition Racer (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12września2000

Demolition Racer to gra wyścigowa nawiązująca do tradycji serii Destrucion Derby. W związku z tym rywalizacja na torach polega przede wszystkim na spychaniu rywali, uderzaniu ich i innych nieczystych zagrywkach mających zagwarantować nam ostateczne zwycięstwo.

Twórcy przygotowali w ramach trybu pojedynczego wyścigu pięć rodzajów zawodów. Podstawowy, Demolition, łączy w sobie standardowy wyścig z brutalną walką na torze. Końcowy wynik zależy od łącznej liczby punktów zdobytych za miejsce na mecie oraz efektowne kraksy. Z tego względu główne zadanie polega na odpowiednim wyważeniu obu tych czynników. The Chase to z kolei standardowy wyścig, w którym liczy się tylko pozycja na finiszu. Ciekawe urozmaicenie stanowi tryb Chicken, gdyż… poruszamy się w nim w przeciwnym kierunku do pozostałych rywali.

Pozostałe dwa rodzaje zabawy rozgrywamy na specjalnych arenach. Nie mamy tutaj do czynienia z wyścigiem, lecz totalną rozwałką. W Last Man Standing staramy się zniszczyć rywali w efektowny sposób i przetrwać jak najdłużej. Przeciwieństwo tego rozwiązania stanowi tryb Suicide. W nim zamieniamy się w prawdziwego kamikaze – zwycięża zawodnik, który jako pierwszy się roztrzaska.

Oprócz pojedynczych wyścigów w grze Demolition Racer można wziąć także udział w zawodach ligowych. Początkowo mamy dostęp tylko do najłatwiejszych wyzwań. Zadaniem gracza staje się ukończenie kolejnych wyścigów na określonej pozycji. W najtrudniejszych tylko zwycięstwo pozwala na wzięcie udziału w kolejnej imprezie. W nagrodę otrzymujemy dostęp do ukrytych tras i samochodów.

Gra Demolition Racer posiada w pełni trójwymiarową, choć niezbyt szczegółową oprawę graficzną. Samochody składają się ze stosunkowo niewielkiej ilości wielokątów, ale zastosowano za to rozbudowany model zniszczeń. Do rywalizacji na torze zachęca ciężka ścieżka muzyczna z utworami zespołu Fear Factory na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Demolition Racer

Wymagania wiekowe Demolition Racer

odpowiednia dla każdego wieku