Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka V-Rally 2 Championship Edition (PS1)

V-Rally 2 Championship Edition PS1

Druga część serii gier rajdowych opracowanych przez Eden Studios. Bazująca na licencji WRC, pozwala w zaciszu własnego domu wziąć udział w sezonie 1999 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Sony PlayStation 1
Okładka V-Rally 2 Championship Edition (PS1)

producent: Eden Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

30czerwca1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

V-Rally 2 to opracowana przez Eden Studios kontynuacja znakomicie przyjętej gry rajdowej z 1997 roku. Produkcja bazuje na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata i pozwala zasiąść za kierownicą samochodów, które uczestniczyły w sezonie 1999 zmagań. Gra zawiera szereg różnorodnych trybów zabawy dedykowanych tak pasjonatom rajdów, jak i totalnym laikom. W Stanach Zjednoczonych tytuł ukazał się jako Need for Speed: V-Rally 2

Mechanika

Druga odsłona serii V-Rally aktywnie korzysta z licencji Rajdowych Mistrzostw Świata, pozwalając sprawdzić się na osiemdziesięciu odwzorowanych odcinkach specjalnych z dwunastu państw. Twórcy oddali do dyspozycji graczy ponad dwadzieścia samochodów. Obok tych uczestniczących w zmaganiach w 1999 roku, jak mitsubishi lancer evolution VI, skoda octavia, toyota corolla, subaru impreza czy ford focus Mk1, obecne są też klasyczne pojazdy z przeszłości, w rodzaju audi quattro B2 i lancii stratos. Każda z dostępnych maszyn może być modyfikowana pod kątem indywidualnych ustawień, które najbardziej pasują graczowi. Wszystkie ulegają też zniszczeniom, które mogą wpływać na ich zachowanie na trasach.

W zależności od wybranego modułu zabawy, V-Rally 2 bliżej lub dalej do symulacji. Opcja najbliższa realizmowi wymusza na wirtualnym kierowcy odpowiednie operowanie gazem i hamulcem, wsłuchiwanie się w polecenia pilota, a także brania poprawki na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia pojazdu.

Tryby gry

Twórcy V-Rally 2 przygotowali cztery główne tryby zabawy. Arcade przeznaczony jest dla osób lubiących zręcznościowe podejście do wyścigów, w których nie trzeba przejmować się stanem auta i zbyt często korzystać z hamulca. Mistrzostwa i rally trophy stawiają na dużo bardziej symulacyjne i bliższe rzeczywistości odwzorowanie rajdów samochodowych. Graczom lubiącym bić własne rekordy oddano do dyspozycji z kolei klasyczny moduł walki z czasem. Dodatkowo produkcja umożliwia zabawę wieloosobową – nawet do czterech osób może stanąć w szranki na podzielonym ekranie. Producenci udostępnili też prosty edytor, w którym można samodzielnie projektować trasy w ulubionych sceneriach.

Kwestie techniczne

V-Rally 2 to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której zadbano o możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie modeli maszyn i szczegółów tras. Tytuł wyróżniają efektowne model zniszczeń samochodów oraz usprawnione efekty oświetlenia - rajdy odbywają się za dnia, o zmierzchu lub nocą. Atmosferę rywalizacji w grze budują energetyczne utwory rockowe oraz techno. V-Rally 2 wykorzystuje możliwości pada DualShock i dedykowanego konsoli akcesorium do zabawy wieloosobowej - multitapa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do V-Rally 2 Championship Edition

Wymagania wiekowe V-Rally 2 Championship Edition

odpowiednia dla każdego wieku