Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Ballance (PC)

Ballance PC

Ballance to niskobudżetowa gra zręcznościowa-logiczna, przygotowana przez niemieckie studio Cyparade. Jak to zwykle w tego typu produktach bywa, fabuła jest najmniej istotnym elementem programu.

Zręcznościowe | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Ballance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2kwietnia2004

20lutego2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ballance to niskobudżetowa gra zręcznościowa-logiczna, przygotowana przez niemieckie studio Cyparade. Jak to zwykle w tego typu produktach bywa, fabuła jest najmniej istotnym elementem programu. Ot, po prostu istnieje sobie kulka, która musi się przedostać z jednego punktu do drugiego za pomocą osadzonego w przestrzeni korytarza, pełnego kanałów, tuneli i ramp. Początkowo zadanie nie należy do specjalnie skomplikowanych. Dopiero w trakcie pokonywania kolejnych plansz, pojawia się coraz więcej elementów charakterystycznych dla gier logicznych, w których trzeba ostro ruszyć mózgownicą.

Akcja podzielona jest na dwanaście olbrzymich etapów. Żeby ukończyć każdy z nich, należy przedrzeć się przez wszystkie przygotowane przez autorów gry niespodzianki, przy okazji mieszcząc się w limicie czasu, który nieubłaganie upływa w lewym, dolnym rogu ekranu. Tor jest na ogół bardzo kręty i musimy pilnować się, aby z niego nie wypaść, tym bardziej, że ilość dodatkowych kulek jest ograniczona. Na szczęście od czasu do czasu znajdujemy bonusy, zarówno w postaci dodatkowych sekund, jak i nowych „żyć”.

Istotnym czynnikiem, wpływającym na zachowanie poruszanego obiektu są rozmieszczone tu i ówdzie transformatory. Kontakt z tym urządzeniem, zmienia skład fizyczny kuli, a co za tym idzie wszystkie jej właściwości. Ma to zasadniczy wpływ na rozgrywkę. Kamienna kula doskonale przylega do podłoża, można nią przesuwać przedmioty, ale nie wtoczymy jej pod stromą górę. Papierowa z kolei jest bardzo szybka, ale można mieć spore trudności z utrzymaniem jej w korytarzu. Jest jeszcze kula drewniana, która stanowi wypośrodkowanie pomiędzy ciężarem obu pozostałych materiałów i to właśnie nią będziemy poruszać się najczęściej.

Sterowanie kulką odbywa się za pomocą klawiszy kursora i jest stosunkowo proste. W dowolnym momencie możemy też skorzystać z opcji obrotu kamery oraz jej oddalenia, dzięki czemu uzyskamy lepsze spojrzenie na aktualną sytuację. Grafika to oczywiście pełny trójwymiar, choć bez efektownych fajerwerków. Program sprawia wrażenie bardzo dziwnego, ale bez dwóch zdań, potrafi na długo przykuć do monitora. W skostniałym i zapomnianym gatunku gier logicznych, Ballance stanowi miłą i jakże pożądaną odmianę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 718 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ballance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ballance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta graficzna 16 MB
  • 150 MB HDD
Ballance - Nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowo-logiczna
Ballance - Nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowo-logiczna

wiadomość18 maja 2004

Ballance to nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowa-logiczna, przygotowana przez niemieckie studio Cyparade. Jak to zwykle w tego typu produktach bywa, fabuła jest najmniej istotnym elementem programu. Ot, po prostu istnieje sobie kulka, która musi się przedostać z jednego punktu do drugiego za pomocą osadzonego w przestrzeni korytarza, pełnego kanałów, tuneli i ramp. Początkowo zadanie nie należy do specjalnie skomplikowanych. Dopiero w trakcie pokonywania kolejnych plansz, pojawia się coraz więcej elementów charakterystycznych dla gier logicznych, w których trzeba ostro ruszyć mózgownicą.