Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Air Raid 3 (PS2)

Air Raid 3 PS2

Niezbyt skomplikowana, niskobudżetowa strzelanina. Zasiadamy za sterami myśliwca bojowego lub wojskowego śmigłowca, a naszym zadaniem jest likwidacja pojawiających się na ekranie wrogów.

Akcji | FPP | samoloty | helikoptery | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Air Raid 3 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23lutego2007

Air Raid 3 jest typową niskobudżetową strzelanką, nastawioną w głównej mierze na dobrą zabawę, a nie realistycznie ukazany przebieg rozgrywki. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami bliżej nieokreślonych modeli maszyn latających. W zależności od dokonanych przez gracza wyborów, może to być klasyczny amerykański myśliwiec, bądź też śmigłowiec bojowy. Z racji tego, iż gra nie jest realistyczna, maszynami tymi steruje się w bardzo zbliżony sposób, choć myśliwiec z oczywistych względów przemieszcza się ze zdecydowanie większą szybkością. Air Raid 3 pod wieloma względami przypomina klasycznego Afterburnera, ale i nowsze gry, takie jak chociażby Air Strike 3D. W przeciwieństwie do bardziej złożonych symulatorów, w których dysponuje się pełną swobodą działania, w Air Raid 3 gracz musi podążać zgodnie z ustaloną ścieżką. Oznacza to, iż nie można dokonywać żadnych poważniejszych zmian toru lotu. Za wydanie tej gry odpowiedzialna jest firma Phoenix. Warto też zaznaczyć, iż Air Raid 3 powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Właściwa zabawa przebiega w bardzo zbliżony do tego typu produkcji sposób. Zadaniem gracza jest eliminacja pojawiających się na ekranie oddziałów wroga. Mogą to być zarówno jednostki naziemne (np. wyrzutnie SAM, czołgi czy piechota), jak i inne maszyny latające, których z oczywistych względów zdecydowanie trudniej jest się pozbyć. Producent przygotował kampanię składającą się z piętnastu misji. Warto jednak zaznaczyć, iż poszczególne etapy niewiele się od siebie różnią. Gra koncentruje się bowiem wyłącznie na eksterminacji przeciwników. Nie wykonujemy żadnych innych czynności. Do dyspozycji gracza oddano dość rozbudowany arsenał broni. Można korzystać z różnorakich działek, czy wyrzutni rakiet. Lepsze bronie są oczywiście odblokowywane w dalszej części zabawy. Na ekranie widoczne są wskaźniki informujące m.in. o ilości przydzielonego paliwa, lecz nie odgrywają one istotnej roli. Sterowaną jednostkę obserwuje się z perspektywy trzeciej osoby. Gra prezentuje się całkiem dobrze, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę dużą ilość efektownych eksplozji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Air Raid 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Air Raid 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci