Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Alone in the Dark 3 (PC)
OkładkaAlone in the Dark 3 (PC)

Alone in the Dark 3 PC

Detektyw Edward Carnby ponownie wkracza do akcji. Tym razem przenosimy się na plan filmowy westernu kręconego w miasteczku Slaughter Gultch. Indiański rytuał przywraca do życia bandę kowboi Jebediaha Stone'a, którzy jako zombie rozprawiają się z ekipą fimową.

Przygodowe | TPP | horror | przygodowe gry akcji

Alone in the Dark 3 Premiera PC

26czerwca1995

producent: I-Motion wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Alone in the Dark 3

Silent Hill 3

Resident Evil 2 (1998)

Enclave

Kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów, w których bohaterem jest śledczy badający sprawę dziwnych wydarzeń. Bazująca na sprawdzonych mechanizmach gra opowiada o nawiedzonym miasteczku z zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Fabuła

Edward Carnby jest detektywem, które często zajmuje się sprawami dotyczącymi zjawisk nie z tego świata. Po uporaniu się z mocami w Derceto i Hell’s Kitchen, które zostały przedstawione w poprzednich odsłonach cyklu, śledczy wyrusza na plan filmowy westernu, w którym gra Emily Hartwood. Zdjęcia do produkcji kręcone są w opuszczonym miasteczku na Dzikim Zachodzie o nazwie Slaughter Gultch, które według legend założył bezwzględny poszukiwacz złota Jebediah Stone. Mężczyzna wraz ze swoją bandą terroryzował mieszkańców do momentu aż wszczęli bunt i pozbawili wszystkich oprawców życia. Pradawny rytuał sprawia, że zmarli powracają do życia i zaczynają atakować członków ekipy filmowej. Carnby przybywa na miejsce, by uporać się z zombi i odnaleźć zaginioną Emily.

Mechanika

Alone in the Dark 3 bazuje na założeniach doskonale znanych z licznych survival horrorów wydanych w latach 90. XX wieku. Akcja jest prezentowana w statystycznych ujęciach kamery, które przedstawiają określony wycinek mapy. Gracze eksplorują obszar opustoszałego miasteczka, szukając wskazówek i przydatnych przedmiotów, a także rozwiązują zagadki logiczne i walczą z napotkanymi przeciwnikami. W starciach z nieumarłymi Edward Carnby wykorzystuje różnego typu bronie, w tym pistolet i strzelbę. Na drodze detektywa stają nie tylko dawni kowboje, ale też mutanty powstałe na skutek działania promieniowania.

Kwestie techniczne

Alone in the Dark 3 przypomina pod względem oprawy audiowizualnej poprzednie odsłony cyklu. Przygotowane w trójwymiarze postacie poruszają po bitmapowych tłach, a w tle przygrywa budująca nastrój grozy i niepokoju muzyka. Za scenariusz odpowiadają autorzy historii z dwóch poprzednich części, Hubert Chardot i Christian Nabais.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alone in the Dark 3: 12+

Alone in the Dark 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC XT 486
  • 4MB RAM
  • karta muzyczna