Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Super Dragon Ball Z (PS2)
OkładkaSuper Dragon Ball Z (PS2)

Super Dragon Ball Z PS2

Bijatyka stworzona przez zespół Crafts & Meister. Produkcję oparto na licencji kultowej mangi, wykreowanej przez Akirę Toriyamę.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Dragon Ball Z Premiera PS2

14lipca2006

producent: Crafts & Meister wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball to jeden z popularniejszych seriali animowanych rodem z Japonii. Większość postaci znanych z kreskówki spotykamy w bijatyce pod tytułem Super Dragon Ball Z, stworzonej przez jednego z producentów drugiej części bestsellerowego cyklu Street Fighter. Do dyspozycji mamy kilka standardowych trybów. Najważniejszy z nich jest tryb przygodowy, w którym poznajemy ciekawą fabułę. Poza tym oddano takie opcje, jak Survival czy Versus. Pokonując kolejnych przeciwników, wygrywamy tytułowe Smocze Kule (za pomocą siedmiu z nich da się przywołać wielkiego smoka Shenlonga). Zdobywając je, możemy ponadto odblokowywać dostęp do różnego rodzaju materiałów.

Jeśli znudzi nam się trzynastu bohaterów, których umieścili w grze autorzy (między innymi Vegeta czy Piccolo), możemy stworzyć i zapisać na karcie pamięci aż do 30 stworzonych przez nas wojowników. Po dodaniu własnego zawodnika nie ma się on wprawdzie czym pochwalić, ale po rozegraniu paru walk i zdobyciu odpowiedniego doświadczenia można nauczyć go nowych umiejętności (korzystając z drzewka, przypominającego Diablo czy World of Warcraft). Postaci w Super Dragon Ball Z mogą się popisać ciekawymi combosami.. Warto dodać, że podczas walki swoją rolę odgrywa także otoczenie, które można wykorzystać do zyskania przewagi nad przeciwnikiem (i odwrotnie). Na plus gry trzeba również zaliczyć bardzo efektowną, komiksową szatę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Dragon Ball Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Super Dragon Ball Z Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB