Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Super Dragon Ball Z (PS2)

Super Dragon Ball Z PS2

Bijatyka stworzona przez zespół Crafts & Meister. Produkcję oparto na licencji kultowej mangi, wykreowanej przez Akirę Toriyamę.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Super Dragon Ball Z (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

14lipca2006

Dragon Ball to jeden z popularniejszych seriali animowanych rodem z Japonii. Większość postaci znanych z kreskówki spotykamy w bijatyce pod tytułem Super Dragon Ball Z, stworzonej przez jednego z producentów drugiej części bestsellerowego cyklu Street Fighter. Do dyspozycji mamy kilka standardowych trybów. Najważniejszy z nich jest tryb przygodowy, w którym poznajemy ciekawą fabułę. Poza tym oddano takie opcje, jak Survival czy Versus. Pokonując kolejnych przeciwników, wygrywamy tytułowe Smocze Kule (za pomocą siedmiu z nich da się przywołać wielkiego smoka Shenlonga). Zdobywając je, możemy ponadto odblokowywać dostęp do różnego rodzaju materiałów.

Jeśli znudzi nam się trzynastu bohaterów, których umieścili w grze autorzy (między innymi Vegeta czy Piccolo), możemy stworzyć i zapisać na karcie pamięci aż do 30 stworzonych przez nas wojowników. Po dodaniu własnego zawodnika nie ma się on wprawdzie czym pochwalić, ale po rozegraniu paru walk i zdobyciu odpowiedniego doświadczenia można nauczyć go nowych umiejętności (korzystając z drzewka, przypominającego Diablo czy World of Warcraft). Postaci w Super Dragon Ball Z mogą się popisać ciekawymi combosami.. Warto dodać, że podczas walki swoją rolę odgrywa także otoczenie, które można wykorzystać do zyskania przewagi nad przeciwnikiem (i odwrotnie). Na plus gry trzeba również zaliczyć bardzo efektowną, komiksową szatę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Dragon Ball Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Dragon Ball Z

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Super Dragon Ball Z w „złocie”
Super Dragon Ball Z w „złocie”

wiadomość30 czerwca 2006

Atari poinformowało, że zakończono prace nad nową grą opartą na kultowym serialu anime. Przygotowywana przez świeżo założone studio Crafts & Meister bijatyka, Super Dragon Ball Z ukaże się wyłącznie na PlayStation 2 i trafi na Stary Kontynent już w lipcu.

Super Dragon Ball z wkrótce w Europie
Super Dragon Ball z wkrótce w Europie

wiadomość24 kwietnia 2006

Ostatnimi czasy posiadacze konsoli PlayStation 2 dość często raczeni są wirtualnymi grami walki, inspirowanymi komiksami i filmami animowanymi z serii Dragon Ball Z. Pod koniec ubiegłego roku wypuszczono Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi, czyli kolejną część cyklu, zapoczątkowanego przed czterema laty. Teraz szykuje się następna bijatyka z superwojownikami w rolach głównych – Super Dragon Ball Z.