Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Naruto: Ultimate Ninja (PS2)

Naruto: Ultimate Ninja PS2

Stworzona przez studio Cyberconnect2 z myślą o konsolach PlayStation 2 bijatyka, bazująca na niezwykle popularnym w Japonii i nie tylko cyklu mang i filmów anime. W grze Naruto: Ultimate Ninja śledzimy losy tytułowego bohatera, który pragnie zostać liderem (tzw.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Naruto: Ultimate Ninja (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Narutimate Hero to kolejna gra, oparta na niezwykle popularnym cyklu filmów anime rodem z Japonii. Produkcja ta należy do gatunku wirtualnych bijatyk, a fabuła jest praktycznie taka sama, jak we wszystkich innych produkcjach spod znaku Naruto.

Tytułowy bohater chce zostać liderem czyli tzw. Hokage jego rodzinnej mieściny o nazwie Leaf Village. Do pomocy ma swoich przyjaciół: Sakurę - najmądrzejszą dziewczynę z wioski i Sasuke - jednego z najlepszych studentów. Jednak Kakashi zabiera ich z Leaf Village w celu zlecenia im kilkunastu misji najemniczych. Tak pokrótce przedstawia się historia gry, aczkolwiek to nie ona tutaj jest najważniejsza. Tutaj liczy się głównie przyjemność, płynąca z zabawy.

W grze mamy do dyspozycji czternaście postaci, które zmagają się ze sobą w kilkunastu środowiskach graficznych. Kontrolowana przez nas postać może skakać, atakować z bliskiej odległości, stosować najróżniejsze bronie, bądź używać super mocy wojowników ninja. Wykonywanie tych ostatnich to nie tylko mechaniczne wklepywanie wyuczonych kombinacji przycisków. Otóż podczas takiego combosa uruchamia nam się mini-gra, której ukończenie determinuje, cios się uda czy nie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wymaga od gracza dodatkowego skupienia i wytrenowania.

Grafika w grze przedstawia się bardzo dobrze. Wykonania jest ona systemem cel-shading, co oznacza że postaci i otoczenie wyglądają jak żywcem wyjęte z kreskówki. Scenki przerywnikowe również prezentują wysoki poziom wykonania, co sprawia, iż trudno jest nam je odróżnić od klasycznego filmu rysunkowego. Muzyka w Naruto: Narutimate Hero prezentuje się tak samo dobrze i jest doskonałym dopełnieniem całości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ultimate Ninja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Naruto: Ultimate Ninja

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej

wiadomość31 maja 2007

Korporacja TOMY wraz z amerykańskim odziałem firmy wydawniczej D3Publisher zapowiedziała, że w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł ze znanego cyklu bijatyk spod znaku Naruto. Pozycja ta o podtytule Path of the Ninja zostanie przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

Naruto: Ultimate Ninja 2 pojawi się jeszcze w tym roku

wiadomość15 maja 2007

Seria gier, powstałych na kanwie popularnego anime autorstwa Masashiego Kishimoto, na obszarze Japonii cieszy się ogromną popularnością. Od pewnego czasu również zaczyna zdobywać rzeszę fanów na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy. To właśnie amerykańscy posiadacze konsoli PlayStation 2 już 12 czerwca dostaną Naruto: Ultimate Ninja 2.

Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP
Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP

wiadomość12 kwietnia 2007

Amerykański odział firmy Namco Bandai zapowiedział kolejną grę z serii opartej na popularnym cyklu filmów anime rodem z Japonii. Owe wirtualne bijatyki, bo tym właśnie jest Naruto: Ultimate Ninja Heroes, zostaną zlokalizowane na przenośnej konsoli ze stajni Sony. Z udostępnionych danych wynika, że niniejsza produkcja pod względem stylu rozgrywki nie zamierza powielać rozwiązań zastosowanych w poprzedniczkach.

Naruto powraca na PS2
Naruto powraca na PS2

wiadomość3 sierpnia 2006

Konsolowych bijatyk na kanwie komiksów i filmów animowanych spod znaku Naruto wydano już w Japonii całkiem sporo. Część z wypuszczonych tam pozycji trafiła też do krajów zachodnich, a wkrótce stanie się tak z kolejnym produktem, czyli Naruto: Uzumaki Chronicles. Gra ta pojawi się w Stanach Zjednoczonych już w trakcie tegorocznej zimy i będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 2.

Pozłacane Naruto: Ultimate Ninja
Pozłacane Naruto: Ultimate Ninja

wiadomość7 czerwca 2006

Jesteś fanem cyklu Naruto? Dobrze się składa, gdyż najnowsza produkcja bazująca na popularnym anime już wkrótce zadebiutuje w sklepach. Taką przyjemną wiadomość wystosował wczoraj koncern Namco, informując że Naruto: Ultimate Ninja na PS2 osiągnął właśnie status "gold" i wylądował w tłoczni.