Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi PS2

Widowiskowa bijatyka stworzona przez firmę Bandai w oparciu o kultową mangę autorstwa Akiry Toriyamy. Produkcja jest następczynią trzech gier z cyklu Dragon Ball Z: Budokai, które ukazywały się w latach 2002-2004.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

14października2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi jest kolejną konsolową grą walki, powstałą na kanwie słynnej serii dalekowschodnich komiksów (styl manga) i filmów animowanych, traktujących o przygodach wojowników z rasy Saiyan i ich przyjaciół, wymyślonych przez japońskiego rysownika nazwiskiem Akira Toriyama. Omawiana pozycja stanowi także następczynię trzech produktów z cyklu DBZ: Budokai, które ukazały się w okresie od 2002 do 2004 roku.

Developerzy pozwolili nam na uczestniczenie w widowiskowych pojedynkach, toczonych w obszernych lokacjach – począwszy od kanionów, poprzez tereny zurbanizowane, a skończywszy na morskich głębinach. Wirtualne środowisko uczyniono bardzo interaktywnym, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji nacierania na przeciwnika prowadzić totalną destrukcję otoczenia. Każda ponad pięćdziesięciu dostępnych postaci (m.in. Son Goku, Trunks, Kuririn, Piccolo i Vegeta) posiada szereg ciosów standardowych, zadawanych rękami i nogami, jak również sporo specjalnych ataków energetycznych o niesamowitej sile rażenia. Warto zauważyć, że nie musimy korzystać z przygotowanych przez programistów bohaterów, ponieważ istnieje opcja tworzenia i rozwijania zawodnika według własnego pomysłu.

Abyśmy nie narzekali na nudę zaoferowano nam kilka odmiennych wariantów zabawy. Jedna osoba może brać np. udział w turnieju mistrzów sztuk walki lub wcielić się w konkretnego awanturnika, celem odegrania którejś z kluczowych scen z Dragon Ball Z. Nie zapomniano także o wprowadzeniu klasycznej opcji współzawodnictwa na tym samym ekranie. Jednakże niezależnie od uaktywnionego trybu rywalizacji zawsze podziwiamy świetnie zaprojektowaną trójwymiarową oprawę wizualną, powstałą w oparciu o technologię cel-shading. Grafika wygląda zatem niczym w filmie animowanym, a system dynamicznych kamer dodaje całości uroku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 763 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007

wiadomość22 maja 2007

Wzmiankowana przez nas dwa dni temu gra Dragon Ball Z: Sparking! Meteor będzie, zgodnie z przewidywaniami, dostępna nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie jej premiera nastąpi jesienią bieżącego roku. Korporacja Atari zapowiedziała bowiem właśnie, że na najbliższy okres przedgwiazdkowy szykuje zachodni debiut tej bijatyki z udziałem Goku, Vegety, Piccolo, Gohana etc.

Nowa gra z cyklu Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w produkcji
Nowa gra z cyklu Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w produkcji

wiadomość20 maja 2007

Entuzjaści wojowników z uniwersum Smoczych Kul, posiadający PlayStation 2 lub Wii, grają zapewne nadal w Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2. Odpowiedzialna za tę całkiem niezłą bijatykę korporacja Namco Bandai szykuje tymczasem kolejną pozycję z Goku, Vegetą, Gohanem, Piccolo i innymi w rolach głównych.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie

wiadomość25 sierpnia 2006

Kolejna gra umożliwiająca nam spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów i seriali telewizyjnych, pojawi się w sprzedaży nieco później niż oczekiwano. Mowa o Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Nintendo Wii, która – według pierwszych doniesień – mogła być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.

Super Dragon Ball Z w „złocie”
Super Dragon Ball Z w „złocie”

wiadomość30 czerwca 2006

Atari poinformowało, że zakończono prace nad nową grą opartą na kultowym serialu anime. Przygotowywana przez świeżo założone studio Crafts & Meister bijatyka, Super Dragon Ball Z ukaże się wyłącznie na PlayStation 2 i trafi na Stary Kontynent już w lipcu.

DB: Budokai Tenkaichi 2 zmierza na PS2 i... Nintendo Revolution!

wiadomość25 kwietnia 2006

Miłośników serii Dragon Ball jest w Polsce co nie miara. Z pewnością zainteresuje ich wiadomość, że Atari (dawne Infogrames) poinformowało świat o rozpoczęciu produkcji drugiej części gry Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi.