Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2XBOX
Okładka Test Drive Overdrive (PS2)
OkładkaTest Drive Overdrive (PS2)

Test Drive Overdrive

Test Drive | TD Overdrive

Kolejna odsłona słynnej serii wyścigów samochodowych, która zapoczątkowana została w 1987 roku. TD Overdrive nie jest realistyczną symulacją - ma zręcznościowy model jazdy. Wyścigi rozgrywają się w czterech głównych miastach, a do wyboru jest ok. 20 modeli sportowych aut.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive Overdrive Premiera

27maj2002

XBOX

28maj2002

PS2

TD Overdrive (gra występuje też pod tytułem Test Drive) to kolejna odsłona słynnej serii, która zapoczątkowana została w 1987 roku. Tym razem mamy do czynienia ze ścigałką wydaną na PS2 oraz Xboxa. Obie wersje prezentują zbliżony poziom wykonania. Wersja wydana na konsolę Microsoftu wygląda nieco ładniej, oferuje też multiplayer dla czterech osób (na PS2 może się jednocześnie bawić jedynie dwóch graczy). Co ciekawe, opisywana produkcja doczekała się dość udanej kontynuacji w postaci TD: Eve of Destruction.

Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do poprzednich odsłon serii. TD Overdrive nie jest realistyczną symulacją, aczkolwiek wymaga pewnego zaangażowania ze strony gracza. W szczególności tyczy się to bezbłędnego pokonywania zakrętów. Jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji jest bogaty i zarazem wyjątkowo ciekawy wachlarz sportowych aut, które można w trakcie rozgrywki osobiście przetestować. Należy jednocześnie zaznaczyć, iż wśród dostępnych maszyn zdecydowanie dominują klasyczne amerykańskie muscle-cary. Do dyspozycji gracza oddano między innymi takie wozy jak Dodge Viper, Plymouth Barracuda, Ford Mustang, Jaguar XKR, Ford GT40, Nissan Skyline, czy Dodge Charger. W sumie do wyboru jest około dwudziestu modeli aut.

Wyścigi rozgrywają się w czterech głównych miastach, między innymi w Londynie i San Francisco. Należy jednak zaznaczyć, iż gracz nie dysponuje pełną swobodą działania. Wszystkie tory zostały bowiem otoczone typowymi dla ścigałek „niewidzialnymi ścianami”. Pomimo tych ograniczeń należy jednak liczyć się z obecnością przechodniów oraz aut cywilnych, których za wszelką cenę należy unikać. Wachlarz trybów zabawy prezentuje się dość standardowo. Oprócz wspomnianego wcześniej multiplayera można rozegrać pojedynczy wyścig, czy też przystąpić do pełnoprawnych mistrzostw. Oprawa wizualna TD Overdrive prezentuje przeciętny poziom wykonania. Na uwagę zasługują jedynie zaawansowane efekty pogodwe, obejmujące między innymi mgłę, deszcz, a nawet śnieg. Nie zabrakło także profesjonalnego soundtracku w wykonaniu wielu znanych rockowych zespołów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive Overdrive: Odpowiednia dla każdego wieku.

Test Drive Overdrive Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
PS2
XBOX