Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Action Man: Arctic Adventure (PC)
OkładkaAction Man: Arctic Adventure (PC)

Action Man: Arctic Adventure PC

Gra akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego Action Mana. Tym razem badamy okolice koła podbiegunowego, próbując zapobiec stopieniu wielkich lodowców.

Akcji | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Action Man: Arctic Adventure Premiera PC

8marca2002

pudełko PL

8czerwca2002

producent: Blitz Games wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Action Man: Arctic Adventure to przygotowana z myślą o młodszych odbiorcach gra akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego bohatera, znanego między innymi za sprawą serii figurek oraz serialu animowanego.

Podtytuł omawianej zręcznościówki słusznie sugeruje, iż w trakcie zabawy dzielny Action Man eksploruje tereny koła podbiegunowego. Tym razem jego odwieczny wróg Doctor X zamierza przejąć kontrolę nad światem z pomocą nowego złoczyńcy o pseudonimie Tempest. Osobnik ten dysponuje mocami pozwalającymi mu na kontrolowanie sił pogody, a dążeniem obu postaci jest doprowadzenie do stopienia się kilku wielkich lodowców. Warto dodać, iż w grze zawarto pewne walory edukacyjne powiązane z negatywnym zjawiskiem efektu cieplarnianego.

Kampania dla pojedynczego gracza składa się z dziewięciu wypełnionych po brzegi akcją poziomów, w trakcie rozgrywania których odwiedzamy między innymi zamarznięte jezioro oraz rozległe podziemne jaskinie. Niewątpliwą atrakcją gry jest to, że tytułowy Action Man w trakcie swojej przygody korzysta z bogatego zestawu gadżetów, wśród których warto wymienić chociażby butle z tlenem, plecaki odrzutowe, śmigłowce czy skutery śnieżne.

Dodatkową ciekawostką są opcje pozwalające na projektowanie i malowanie uniformów Action Mana. Oprócz tego możliwe jest drukowanie otrzymanych w trakcie rozgrywki odznaczeń. Zmagania w Action Man: Arctic Adventure obserwowane są z boku, a główny bohater zawsze przemieszcza się w stronę prawej krawędzi ekranu.

Tryb gry: single player  

Action Man: Arctic Adventure cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Action Man: Arctic Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Action Man: Arctic Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 200MHz
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB
  • 100 MB HDD
  • Windows 95/98/ME