Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ace Ventura (PC)

Ace Ventura PC

Ace Ventura to zwariowana gra przygodowa, w której gracze mają okazję wcielić się w tytułowego detektywa i rozprawić z czterema nienawidzącymi zwierząt łajdakami.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Ace Ventura (PC)

producent: 7th Level

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21kwietnia1997

4maja1997

pudełko PL

Zabawna gra przygodowa, w której pierwsze skrzypce gra pokręcony detektyw Ace Ventura. Natrafia on na ślad czterech nieludzkich, nienawidzący zwierząt łajdaków. W iście pokrętnym stylu drąży sprawę, zbiera wskazówki oraz rozwiązuje pokrętne łamigłówki, aż w końcu ujmuje tych złoczyńców i uwalnia zagrożone zwierzęta.

Na ponad 60 egzotycznych, ręcznie malowanych lokacjach nasz bohater uczy się przydatnych i jednocześnie dziwnych umiejętności jak przemawianie różnymi częściami ciała, dogadywanie się ze sztywniakami, natłuszczanie młodych fok, mieszkanie za frajer oraz flirtowanie z gorącymi panienkami w obcisłych ubrankach. Ponadto rozgrywa przyjemne gierki, ściga się na skuterze śnieżnym, pociera noskami z eskimoskimi dziewczętami, unika gorejących płomieni, a także pływa wokół łodzi podwodnej.

Ilość tych wszystkich czynności, których nie uraczycie w innych grach przygodowych oraz specyficzny humor i komizm sytuacji sprawiają, że jest to pozycja warta skończenia nie tylko przez najmłodszych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 973 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Ace Ventura

12+

Wymagania sprzętowe Ace Ventura

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 100MHz, 8MB RAM