Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Robot Arena: Design & Destroy (PC)
OkładkaRobot Arena: Design & Destroy (PC)

Robot Arena 2 PC

Robot Arena: Design & Destroy

Kontynuacja innowacyjnej gry Robot Arena, łączącej elementy akcji, symulacji i strategii. W grze naszym celem jest stworzenie unikalnego robota bojowego, a następnie wysłanie go do walki z innymi botami.

Akcji | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robot Arena 2 Premiera PC

25lutego2003

producent: Gabriel Interactive wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Robot Arena 2

MindRover: The Europa Project

Roboforge

Robot Arena

Robot Arena: Design & Destroy to druga część oryginalnej gry studia Gabriel Entertainment, łączącej elementy akcji, symulacji i strategii. W grze wcielamy się ponownie w rolę konstruktora, którego zadaniem jest stworzenie niezwyciężonego robota bojowego, a następnie wysłanie go do walki z innymi maszynami.

Mechanika zabawy bazuje na pomysłach z pierwszej odsłony serii i dzieli się na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich koncentruje się na procesie stworzenia możliwie jak najlepszego zdalnie sterowanego robota, który poradzi sobie w walce z przeciwnikami. Do naszej dyspozycji oddano ponad 60 zróżnicowanych części, w tym różne rodzaje silników, kół i rzecz jasna dość wymyślnych broni. Podczas budowania robota decydujemy o wszystkich elementach konstrukcji, takich jak mechanika, design, rozmieszczenie broni, a nawet malowanie. Naszych działań nie hamuje budżet, wszystkie elementy są w pełni dostępne, a jedynym ograniczeniem jest dopuszczalny limit wagi robota.

Po stworzeniu własnej, unikalnej maszyny możemy już skierować ją do walki. Rywalizacja toczy się na 12 zróżnicowanych arenach, które, w przeciwieństwie do tych z części pierwszej, wypełnia cała masa rozmaitych przeszkód oraz pułapek. Dróg do zwycięstwa jest wiele: możemy zniszczyć panel sterowania przeciwnika, uziemić go np. poprzez przewrócenie lub po prostu uzyskać większy wynik punktowy na końcu meczu. Zasadniczym trybem rozgrywki jest liga, w której w 9 różnych konkurencjach rywalizuje ze sobą 16 drużyn. Twórcy przewidzieli też pełnoprawny tryb multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Pod względem technicznym druga część gry prezentuje nieco wyższy poziom wykonania. Środowiska i modele są w pełni trójwymiarowe, dzięki czemu roboty mogą np. odrywać się od ziemi. Za realizm poruszania się maszyn odpowiada zaś zaawansowany silnik fizyczny Havok.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Robot Arena 2: 12+

Robot Arena 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450 MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D 16 MB
  • Windows 98/Me/2000/XP