Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Roboforge (PC)

Roboforge PC

RoboForge to interesująca gra autorstwa zespołu Liquid Edge Games, w której każdy gracz może zbudować swojego własnego robota-wojownika, następnie wyszkolić go w sztuce walki i wystawić do pojedynku na internetowej arenie gladiatorów.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Roboforge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17lipca2002

Roboforge to interesująca gra autorstwa zespołu Liquid Edge Games, w której każdy gracz może zbudować swojego własnego robota-wojownika, następnie wyszkolić go w sztuce walki i wystawić do pojedynku na internetowej arenie gladiatorów, gdzie zmierzy się z mechami stworzonymi przez innych użytkowników sieci.

Roboty konstruujemy z sześciu podstawowych grup elementów (sensory, bronie, osłony, mechanizmy serwo, generatory energii oraz urządzenia kontrolujące) dostępnych w wielu wariantach i odmianach. Ciało trójwymiarowego robota możemy pokryć dostępnymi w grze teksturami lub przygotować własne skiny.

Pomiędzy walkami możemy szkolić naszego stalowego wojownika. Trening polega na uczeniu go nowych sposobów walki, których ilość jest praktycznie nieograniczona. Do wyboru są zarówno metody defensywne jak i ofensywne. Po treningu mamy możliwość przetestowania naszego gladiatora i ostatecznie wystawienia go do walki na arenie.

Gra pozwala na rozgrywanie walk na arenach amatorskich oraz profesjonalnych, a dla najbardziej zaawansowanych dostępne są turnieje do których dostęp kosztuje 5$. Rozgrywki te posiadają szczegółowy ranking graczy z podsumowaniem na koniec każdego sezonu, gdzie zwycięzca turnieju zgarnia całą pulę pieniężną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Roboforge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Roboforge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

RoboForge trafił do sklepów

wiadomość17 lipca 2002

Summitsoft zawiadomił, że pierwsze kopie gry RoboForge trafiły na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.

RoboForge - walki mechanicznych gladiatorów za prawdziwe pieniądze

wiadomość24 maja 2001

Sztandarowy produkt firmy Liquid Edge Games, RoboForge, wszedł w ostatnią fazę produkcji. Jest to gra internetowa, w której budujemy swoje roboty, trenujemy je i wystawiamy do walki na arenach jako gladiatorów. Co ciekawe – jest to prawdopodobnie pierwsza gra w której wygrywamy prawdziwe pieniądze.