Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka RollerCoaster Tycoon Touch (AND)
OkładkaRollerCoaster Tycoon Touch (AND)

RollerCoaster Tycoon Touch

Mobilna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, w którym gracz zarządza własnym parkiem rozrywki. RollerCoaster Tycoon Touch opracowali autorzy pecetowego RollerCoaster Tycoon World, studio Nvizzio Creations.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | sandbox | budowa wesołego miasteczka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon Touch Premiera

23lut2017

iOS

15mar2017

AND

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon Touch

The Settlers (2009)

Jurassic World: The Game

Theme Park (2011)

RollerCoaster Tycoon Touch to wydana na system AND i iOS mobilna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją studio Nvizzio Creations, czyli ten sam zespół, który stał za pecetowym RollerCoaster Tycoon World.

Mechanika

Podstawowa idea stojąca za rozgrywką pozostała taka jak w poprzednich odsłonach marki. W wydanym na system AND i iOS RollerCoaster Tycoon Touch tradycyjnie wcielamy się więc w zarządcę nowo otwartego, małego wesołego miasteczka i naszym zadaniem jest przeobrażenie go w wielki lunapark, każdego dnia przyciągający niezliczone tłumy gości.

Aby zrealizować ten cel, musimy konstruować atrakcje, sklepy, restauracje, dekoracje oraz budynki służące zaspokajaniu potrzeb gości. W sumie do dyspozycji gracza oddanych zostało ponad sto typów budowli. Jednocześnie konieczne jest dbanie o utrzymanie na wysokim poziomie zadowolenia klientów. Do tego dochodzi strona czysto biznesowa, wymagająca zwiększania zysków i cięcia kosztów.

W grze kluczową rolę odgrywa znak rozpoznawczy serii, czyli kolejki górskie. RollerCoaster Tycoon Touch oferuje sporą swobodę ich tworzenia. Za pomocą prostego systemu dotykowego rysujemy ich kształt i wybieramy surowce, z których budowany jest każdy fragment. Zabawę urozmaicają dodatkowo lekkie elementy karciankowe. W zamian za sukcesy finansowe i realizowanie konkretnych zadań gracz nagradzany jest zestawami losowych kart, pozwalających na odblokowanie nowych atrakcji oraz części do kolejek górskich.

Kwestie techniczne

RollerCoaster Tycoon Touch oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną o wysokim poziomie detali. Jest to pierwsza mobilna odsłona marki, która postawiła na pełne 3D.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon Touch: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND