Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lutego 2017, 16:23

autor: Adrian Werner

RollerCoaster Tycoon Touch trafiło na App Store

Do dystrybucji w usłudze App Store trafiła gra RollerCoaster Tycoon Touch, czyli najnowsza odsłona słynnego cyklu strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu lunaparkami.

Gra RollerCoaster Tycoon Touch, czyli mobilna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, już od kilku miesięcy była testowana w nowozelandzkim App Store. Teraz autorzy uznali, że najwyższy czas udostępnić produkcję reszcie świata.

Na razie w grę bawić się mogą tylko posiadacze urządzeń z iOS. - RollerCoaster Tycoon Touch trafiło na App Store - wiadomość - 2017-02-24
Na razie w grę bawić się mogą tylko posiadacze urządzeń z iOS.

Gra dostępna jest obecnie wyłącznie na system iOS i wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Wiemy jednak, że w planach jest również wersja na Androida. Użytkownicy drugiej z tych platform będą po prostu musieli poczekać trochę dłużej.

Produkcja wzbudza spore zainteresowanie. Dzieje się tak nie tylko z powodu popularności samej marki. Swoją cegiełkę dołożyło również wcześniejsze RollerCoaster Tycoon 4 Mobile. Tytuł ten był po prostu fatalny. Nie oferował żadnych sensownych wyzwań i koncentrował się jedynie na wyciąganiu od użytkownika pieniędzy na mikropłatności. Projekt był tak zły (średnia ocen wg. Metacritic to raptem 35%), że stał się wręcz jednym z symboli tego, jak nie powinno się przenosić serii z pecetów na smartfony i tablety. Mamy nadzieję, że RollerCoaster Tycoon Touch prezentuje wyższy poziom.

Oczywiście, teraz sytuacja na rynku mobilnym jest inna, niż gdy debiutowało RollerCoaster Tycoon 4 Mobile. Właściciel marki, czyli firma Atari, przygotowała bowiem w ostatnich latach sporo propozycji skierowanych dla osób pragnących zagrać na ekranach dotykowych w klasyczne odsłony marki. Zarówno na iOS, jak i Androidzie dostępne jest RollerCoaster Tycoon Classic, które łączy w jedną produkcję pierwsze dwie pecetowe części serii.

Ponadto na samym iOS można również kupić grę RollerCoaster Tycoon 3, będącą udaną konwersją komputerowego klasyka. Warto wspomnieć, że ta produkcja jest obecnie przeceniona.

  1. RollerCoaster Tycoon Touch w App Store
  2. Oficjalna strona gry