Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 15:58

autor: Movis

Tom Clancy's The Division: Ostatni Bastion z datą premiery

Studio Massive Entertainment poinformowało, że Ostatni Bastion – najnowszy dodatek do gry Tom Clancy's The Division – ukaże się 28 lutego. Jednocześnie zostanie też udostępniona wyczekiwana przez wielu fanów aktualizacja 1.6.

Dodatek Ostatni Bastion do kooperacyjnej strzelanki Tom Clancy's The Division zapowiadany był już od pewnego czasu, jednak komunikaty ze studia Massive Entertainment przez ostatni miesiąc nieco na ten temat przycichły. Przełom nastąpił podczas wczorajszego podcastu State of the Game, w trakcie którego zespół podał do wiadomości dokładną datę premiery Bastionu, jak i dużego patcha 1.6. Kolejnego przypływu darmowych i odpłatnych nowości do zaśnieżonego Nowego Jorku można spodziewać się niedługo, bo 28 lutego. Tym razem aktualizacje zagoszczą na wszystkich platformach jednocześnie.

W rozszerzonym o kolejne tereny Dark Zone znowu zrobi się… gorąco. - Tom Clancy's The Division: Ostatni Bastion z datą premiery - wiadomość - 2017-02-24
W rozszerzonym o kolejne tereny Dark Zone znowu zrobi się… gorąco.

Przypomnijmy, że kolejne DLC ma zawierać zupełnie nowy tryb rozgrywki PvP, osadzony w niebezpiecznej strefie Dark Zone. Podczas zabawy będą ścierać się dwie ośmioosobowe drużyny, które walcząc o utrzymanie kontroli nad punktami dostępowymi będą starały się przetransmitować przez nie kluczowe dane. Oprócz innych graczy, na to, co dzieje się w okolicy, mają reagować przeciwnicy NPC, a ich zabijanie odblokuje dostęp do dodatkowych przydatnych w walce bonusów lub umocnień.

Nie należy także zapominać o łatce opatrzonej numerem 1.6. Znajduje się ona na serwerach testowych już od dłuższego czasu i wraz z jego upływem urosła do pokaźnych rozmiarów. Wśród czekających na fanów atrakcji znajdą się m.in. kolejne sektory Dark Zone (oznaczone numerami 7-9), dodatkowe wydarzenia w podziemiach „strefy mroku” (związane z frakcją Czyścicieli) oraz specjalna lista rankingowa dla tego trybu rozgrywki. Dla mocarzy przygotowano też parę misji na nowo powstałym „legendarnym” poziomie trudności, w których zdobyć można unikalne przedmioty kosmetyczne (ma być jednak bardzo ciężko i bez zorganizowanej grupy się nie obejdzie). Znaczne zmiany nastąpią też w zestawach ekwipunku, mechanikach pancerza, odporności na obrażenia, umiejętnościach i mocy zdolności, ekonomii i balansie potyczek PvP. Miłym dodatkiem dla posiadaczy PlayStation 4 Pro ma być podbita w stosunku do poprzednich wersji gry rozdzielczość. Pełna lista ostatecznych poprawek została przez twórców zapowiedziana na najbliższy poniedziałek, a na razie wczytać się można w tego posta blogowego.

Do premiery Ostatniego Bastionu i aktualizacji 1.6 pozostały 4 dni. Nowe dodatki i zmiany ukażą się 28 lutego 2017 roku, jednocześnie na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.