Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka RollerCoaster Tycoon Classic (PC)

RollerCoaster Tycoon Classic

Strategia ekonomiczna studia Origin8 Technologies, łącząca w całość dwie pierwsze, klasyczne odsłony popularnej serii RollerCoaster Tycoon, wydane na komputerach PC w latach 1999-2002.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | pakiet | budowa wesołego miasteczka

Okładka RollerCoaster Tycoon Classic (PC)

data premiery gry:

20gru2016

iOS AND

28wrz2017

PC

RollerCoaster Tycoon Classic to wydana na platformę PC, AND i iOS strategia ekonomiczna. Produkcja łączy w jedną całość klasyczne RollerCoaster Tycoon z 1999 roku oraz RollerCoaster Tycoon II (2002 r.). Konwersję opracowało studio Origin8, mające na koncie m.in. Sentinel 3: Homeworld oraz Space Station: Frontier.

Mechanika

W grze wcielamy się w menadżera niewielkiego wesołego miasteczka, a naszym celem jest przeobrażenie tego miejsca w wielki park rozrywki, obsługujący codziennie tysiące gości o różnych preferencjach i potrzebach. Najważniejszym elementem wydanego na system PC, AND i iOS RollerCoaster Tycoon Classic jest projektowanie oraz budowanie kolejek górskich. Odpowiedzialny za to system jest prosty w obsłudze, ale oferuje dużą swobodę. Gracze mogą korzystać z przygotowanych wcześniej planów i fragmentów, lub ręcznie postawić każdy moduł, wybierając z setek dostępnych elementów.

Do obowiązków gracza należy też budowanie innych atrakcji oraz sklepów z piciem, jedzeniem i pamiątkami. Konieczne jest również zadbanie o zapewnienie sprawnego transportu po parku oraz pokrycie jego terenów odpowiednią siatką chodników. Do tego dochodzi także obowiązek dopilnowania wizualnej strony obiektu, co obejmuje sadzenie roślin i stawianie rzeźb oraz innych dekoracji.

Całą rozgrywką rządzi rozbudowany system symulujący wirtualny biznes, wymuszający na nas odpowiednie bilansowanie przychodów z inwestycjami, przyciąganie nowych klientów oraz zarządzanie załogą.

RollerCoaster Tycoon Classic zawiera większość elementów, jakie oferowało RollerCoaster Tycoon oraz RollerCoaster Tycoon II. Gracz otrzymuje bogaty wybór map, poczynając od spokojnych łąk, aż po tereny wchodzące w skład gigantycznego kompleksu parków rozrywki znanego jako Megaworld Park. Ponadto na pokonanie czeka 95 scenariuszy z konkretnymi celami do wypełnienia.

Kwestie techniczne

Gra stanowi wierną konwersję pecetowych pierwowzorów. Dostajemy więc dwuwymiarową oprawę graficzną, gdzie park ukazany jest z kamery izometrycznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon Classic

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon Classic

odpowiednia dla każdego wieku

RollerCoaster Tycoon Classic - konwersja dwóch pierwszych odsłon serii trafiła na iOS i Androida
RollerCoaster Tycoon Classic - konwersja dwóch pierwszych odsłon serii trafiła na iOS i Androida

wiadomość1 stycznia 2017

Do sprzedaży w usługach App Store i Google Play trafiła gra RollerCoaster Tycoon Classic, czyli produkcja łącząca w jedną całość dwie pierwsze odsłony klasycznego pecetowego cyklu strategii ekonomicznych.

iOS
AND
PC