Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitch
Okładka Jurassic World Evolution: Complete Edition (Switch)

Jurassic World Evolution: Complete Edition Switch

Jurassic World Evolution: Complete Edition to kompletna edycja wydanej w 2018 gry studia Frontier Developments, stworzona z myślą wyłącznie o konsoli Nintendo Switch. Jest to strategia ekonomiczna wykorzystująca licencję filmów Jurassic Park/World.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | dinozaury | filmy

Nintendo Switch
Okładka Jurassic World Evolution: Complete Edition (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

3listopada2020

3listopada2020

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jurassic World: Evolution: Complete Edition jest kompletnym wydaniem strategii ekonomicznej z 2018 roku, za której stworzeniem stoi studio Frontier Developments. Zespół założony przez Davida Brabena ma w swoim portfolio takie produkcje, jak cieszące się dużą popularnością Elite: Dangerous oraz seria RollerCoaster Tycoon, a przede wszystkim Planet Coaster, użyczający omawianej produkcji wielu rozwiązań oraz silnika rozgrywki. Jurassic World: Evolution: Complete Edition zawiera podstawową wersję gry, uzupełnioną o trzy dodatki fabularne (Return to Jurassic Park, Claire’s Sanctuary, Secrets of Dr Wu), cztery paczki z dinozaurami oraz kolekcję skór Drużyna raptorów dla znanych z filmów Jurassic World welociraptorów.

Fabuła

Akcja Jurassic World: Evolution toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmów Jurassic Park oraz Jurassic World. Produkcja przenosi graczy w niedaleką przyszłość, kiedy to ludzkości udało się opracować technologię pozwalającą na odtworzenie DNA dinozaurów z zachowanych próbek, a co za tym idzie – przywracanie ich do życia. W efekcie doprowadziło to do powstania tytułowego Parku Jurajskiego, czyli swoistego zoo, w którym ludzie mogą na własne oczy zobaczyć prehistoryczne gady.

Fabularne DLC rozwijają grę o nowe wątki. W Return to Jurassic Park mamy możliwość powrotu na wyspę znaną z oryginalnego filmu Jurassic Park z 1993 roku, pracując pod czujnym okiem dra Alana Granta, dr Ellie Sattler i dra Iana Malcolma.

Dodatek Claire’s Sanctuary rozgrywa się na wybrzeżu Isla Nubla, w którym wkrótce ma dojść do wybuchu wulkanu Mount Sibo. Naszym zadaniem jest uratowanie dinozaurów przed kataklizmem. W trzecim i ostatnim DLC, Secrets of Dr Wu, odwiedzamy niedostępne wcześniej lokacje, w tym obiekt badawczy, w którym trwają badania nad hybrydami. Wraz z tytułowym doktorem poznajemy kolejne narzędzia przeznaczone do kontroli nad dinozaurami i odkrywamy nowe geny.

Mechanika

W Jurassic World: Evolution gracz wciela się w rolę zarządcy takiego parku. Lista jego obowiązków obejmuje nie tylko prezentowanie dinozaurów coraz szerszemu gronu publiczności, lecz także dbanie o całą infastrukturę związaną z turystami oraz zapewnienie im szeregu pobocznych atrakcji, jak choćby sklep z pamiątkami. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także bezpieczeństwo zwiedzających – w trakcie zabawy musimy mieć na oku naszych podopiecznych, bo mogą wydostać się z wybiegów i stanowić realne zagrożenie dla ludzi. Z uwagi na fakt, że za wszystko trzeba tutaj zapłacić, każde działanie gracza powinno koncentrować się na tym, by bogacić się w jak najszybszym tempie.

Pozyskane środki można bowiem zainwestować w dalszy rozwój parku – warunkiem koniecznym do utrzymania zainteresowania na zadowalającym poziomie jest przede wszystkim pozyskiwanie nowych gatunków prehistorycznych stworzeń, które mogą wymagać nie tylko większych zagród, lecz także przebywania w ściśle określonych warunkach.

Kwestie techniczne

Jurassic World: Evolution: Complete Edition może się pochwalić trójwymiarową grafiką, dostosowaną do możliwości technicznych konsoli Nintendo Switch. Oprawa wizualna prezentuje się gorzej niż na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Autorzy, którzy z dużą pieczołowitością odtworzyli wygląd poszczególnych dinozaurów; musieli pójść na pewne kompromisy w nowej wersji (np. niższa rozdzielczość, mniej szczegółowe detale).

Ponadto wersja na Nintendo Switch cechuje się m.in. ustalonym z góry limitem dinozaurów (jednocześnie może być ich 100). Wprowadzenie tego ograniczenia było konieczne, by móc zaoferować graczom taką samą wielkość parków co w innych edycjach gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 240,00 PLN

Gry podobne do Jurassic World Evolution: Complete Edition

Wymagania wiekowe Jurassic World Evolution: Complete Edition

12+