Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitch
Okładka RollerCoaster Tycoon Adventures (PC)
OkładkaRollerCoaster Tycoon Adventures (PC)

RollerCoaster Tycoon Adventures

RollerCoaster Tycoon Adventures to kolejna odsłona popularnej serii gier ekonomicznych, w których budujemy i zarządzamy wesołym miasteczkiem. Za jej produkcję odpowiada studio Nvizzio Creations. Wydaniem natomiast zajęło się Atari.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka | Epic Store exclusive

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon Adventures Premiera

29lis2018

Switch

19mar2019

PC

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon Adventures

RollerCoaster Tycoon 3

Planet Coaster

Parkitect

RollerCoaster Tycoon Adventures na to kolejna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, którego korzenie sięgają 1999 roku. Zadaniem gracza jest zarządzanie i rozbudowa własnego parku rozrywki. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Nvizzio Creations, które stworzyło także dwie inne części tej serii – RollerCoaster Tycoon World oraz mobilne RollerCoaster Tycoon Touch.

Mechanika

W RollerCoaster Tycoon Adventures gracz wciela się w zarządcę nowo otwartego, małego parku rozrywki, ulokowanego w jednej z czterech potencjalnych lokacji (wśród nich znaleźć można księżyc). Jego zadaniem jest rozwój powierzonego mu wesołego miasteczka, do postaci przyciągającej tłumy gości. Do zrealizowania tego celu posłużą różnego typu atrakcje, sklepy, restauracje, dekoracje oraz budynki służące zaspokajaniu potrzeb gości, które można swobodnie budować i personalizować.

W sumie do dyspozycji gracza oddanych zostało ponad dwieście różnych budynków, z których każdy można pomalować na jeden z pięćdziesięciu dostępnych w grze kolorów. Szczególnie duży nacisk położono na tytułowe kolejki górskie. W grze zaimplementowano siedem różnych typów tej atrakcji. Z pomocą każdego z nich gracz może zaprojektować swój własny rollercoaster.

Oprócz rozbudowy parkuj rozrywki, ważny jest także jego rentowność. Gracz musi znaleźć kompromis pomiędzy zadowoleniem odwiedzających, a generowanymi przez park zyskami.

Tryby gry

RollerCoaster Tycoon Adventures przeznaczona jest do rozgrywki jednoosobowej. W produkcji znaleźć można trzy tryby gry – przygodowy (w tej rozgrywce zaimplementowano system wydarzeń, który pozwala na podejmowanie decyzji, wpływających na dalszy rozwój parku), scenariusz oraz piaskownicę.

Kwestie techniczne

RollerCoaster Tycoon Adventures powstał na tym samym silniku co RollerCoaster Tycoon Touch. Uległa jednak kilku przemianom. Usunięto mikrotransakcje oraz poprawiono optymalizację. Przystosowano ją również do obsługi kontrolerów i ekranu dotykowego. Produkcja oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną. Udźwiękowienie zostało utrzymane natomiast w charakterystycznym dla cyklu klimacie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

RollerCoaster Tycoon Adventures cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

RollerCoaster Tycoon Adventures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti lub lepsza
  • Windows 10
  • Zalecane:
  • Intel Core i5 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 Ti lub lepsza
  • Windows 10
Switch
PC