Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2019, 15:20

500 tys. banów w Apex Legends, nowy RollerCoaster na PC i inne wieści

Dziś piszemy o pecetowej premierze RollerCoaster Tycoon Adventures, zapowiedzi jubileuszowych kolekcji Castlevanii, Contry i klasycznych gier arcade firmy Konami, potwierdzeniu wersji Castle Crashers Remastered na PlayStation 4 oraz Switcha, a także kolejnych banach za oszustwa w Apex Legends. Witajcie w wieściach ze świata.

RollerCoaster Tycoon Adventures debiutuje na PC

Po prawie czterech miesiącach obecności wyłącznie na Switchu RollerCoaster Tycoon Adventures, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, w której budujemy i prowadzimy parki rozrywki, zadebiutowało na PC. Produkcję studia Nvizzio Creations można zakupić jedynie na Epic Games Store, gdzie kosztuje 79 złotych. Niestety, tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Z okazji premiery gry RollerCoaster Tycoon Adventures na komputerach osobistych w sieci pojawił się jej nowy zwiastun. Można go obejrzeć powyżej.

Konami zapowiada jubileuszowe kolekcje Castlevanii, Contry i klasycznych gier arcade

Jubileuszowe kolekcje Konami powinny przypaść do gustu fanom klasyki. - 500 tys. banów w Apex Legends, nowy RollerCoaster na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-03-21
Jubileuszowe kolekcje Konami powinny przypaść do gustu fanom klasyki.

Jutro minie równo 50 lat od założenia Konami. Choć firma ta nie ma ostatnimi czasy zbyt dobrej renomy wśród graczy, to nie da się ukryć, że w jej portfolio znajduje się mnóstwo świetnych produkcji. Część będzie można zakupić w wersji cyfrowej na PC (Steam), PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch w specjalnych jubileuszowych składankach, przygotowanych przez japońską korporację z okazji półwiecza istnienia. Pierwsza z nich, Arcade Classics, zadebiutuje 18 kwietnia. Znajdzie się w niej osiem gier - Haunted Castle, Typhoon (w innych krajach znana również jako A Jax), Nemesis, Vulcan Venture, Life Force, Thunder Cross, Scramble i TwinBee.

Pozostałe dwie składanki jubileuszowe zostaną udostępnione „wczesnym latem”. Pierwsza będzie zawierała gry z serii Castlevania - Castlevania, Castlevania 2: Belmont’s Revenge, Castlevania 3: Dracula’s Curse i Super Castlevania 4. Natomiast w drugiej znajdą się produkcje z cyklu Contra - Contra, Super Contra, Super C i Contra 3: The Alien Wars. Warto zauważyć, że wymienione składy zestawów nie są ostateczne. Kolejne tytuły, które się w nich pojawią, zostaną ujawnione wkrótce.

Cykl Castlevania ma już ponad 30 lat. - 500 tys. banów w Apex Legends, nowy RollerCoaster na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-03-21
Cykl Castlevania ma już ponad 30 lat.

Kolekcję Arcade Classics zdobędziemy za 19,99 dolarów (około 75 złotych). Ceny zestawów Castlevanii i Contry nie są na razie znane, ale zapewne będą oscylowały na podobnym poziomie. Jeśli zdecydujemy się na ich kupno, prócz samych gier otrzymamy także e-booka z ciekawymi informacjami na temat poszczególnych produkcji.

Castle Crashers Remastered zmierza na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch

Potwierdziły się spekulacje sprzed tygodnia. Studio The Behemoth zapowiedziało, że Castle Crashers Remastered, czyli odświeżona wersja chodzonej bijatyki w klimatach fantasy z 2008 roku, ukaże się tego lata na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Za porty odpowiedzialna jest firma PlayEveryWare. Przy okazji tego ogłoszenia The Behemoth opublikowało krótki filmik wspominkowy, przedstawiający przeszło dekadę prac nad Castle Crashers. Jest on dostępny powyżej.

Kolejne bany w Apex Legends

Polowanie na oszustów w Apex Legends trwa. - 500 tys. banów w Apex Legends, nowy RollerCoaster na PC i inne wieści - wiadomość - 2019-03-21
Polowanie na oszustów w Apex Legends trwa.

Studio Respawn Entertainemnt nie ustaje w walce z oszustwami w swojej przebojowej sieciowej strzelaninie opartej o tryb battle royale, czyli Apex Legends. Przy okazji wczorajszego startu pierwszego sezonu w grze twórcy pochwalili się, że za używanie niedozwolonych ułatwień zbanowano już 499 937 kont (czyli przeszło 144 tysiące w 20 dni). Niestety, to jedynie wierzchołek góry lodowej. „Przemysł cheaterski” w Apex Legends kwitnie, zwłaszcza w Chinach. Na domiar złego, deweloperzy przyznali, że ich zabezpieczenie przed oszustami nie działa tak efektywnie jakby tego chcieli (co ma być naprawione wkrótce). Udostępnili za to ulepszone narzędzia do zgłaszania osób podejrzanych o posiadanie zabronionych programów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Yakuza 5 Remastered
  2. Throne of Lies: The Online Game of Deceit
  3. Rise Up
  4. Love Balls
  5. Happy Glass
  6. Dead or Alive: Xtreme 3
  7. RollerCoaster Tycoon Adventures
  8. MotoGP 19
  9. Hearthstone: Wyjście z cienia

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej