Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4SwitchPCXONE
Okładka MotoGP 19 (PS4)
OkładkaMotoGP 19 (PS4)

MotoGP 19

MotoGP 19 to kolejna odsłona cyklu realistycznych gier wyścigowych studia Milestone, w których kierujemy jednośladami. Produkcja wprowadza szereg nowości i poprawek względem poprzedniej części serii, w tym wyzwania historyczne i bardziej zaawansowaną SI.

Wyścigi | motocyklowe | elementy symulacyjne

MotoGP 19 Premiera

6cze2019

PC PS4 XONE

27cze2019

Switch

producent: Milestone wydawca: Milestone Strona oficjalna

MotoGP 19 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier wyścigowych, w których kierujemy jednośladami. Podobnie jak poprzednie części, produkcja posiada licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata. Twórcy wprowadzili także kilka nowości i poprawek do znanej formuły. Za opracowanie tego tytułu odpowiada włoskie studio Milestone, konsekwentnie rozwijające serię od momentu jej powstania (deweloperzy mają na koncie także kilka innych gier wyścigowych, takich jak Gravel czy seria RIDE).

Mechanika

MotoGP 19 jest realistycznym symulatorem wyścigów motocyklowych, co znajduje odzwierciedlenie w modelu jazdy gry – kierowanie maszynami nie jest łatwe, szczególnie gdy warunki panujące na torze nie są optymalne. Zaawansowany silnik fizyki sprawia, że pojazdy mają swoją wagę i zachowują się odpowiednio do niej, a kolizje wyglądają bardzo wiarygodnie. Warto odnotować, że gracze mniej doświadczeni mają możliwość skorzystania ze specjalnego samouczka oraz systemu podpowiedzi.

W produkcji zespołu Milestone możemy brać udział w licznych zawodach znanych z prawdziwego świata, m.in. MotoGP, Moto2, Moto3 czy Red Bull. Nie brakuje również licencjonowanych zespołów, kierowców oraz tras, przy czym w kwestii tych ostatnich twórcy zadbali o dużą różnorodność. Znajdziemy solidną liczbę torów umiejscowionych w bardzo różnych zakątkach globu.

Do nowości wprowadzonych w tej odsłonie cyklu zaliczyć można nowy system sztucznej inteligencji – nazwany Neural A.I. i wykorzystujący technologię uczenia maszynowego, dzięki której komputer stopniowo doskonali swoje umiejętności, obserwując zachowania graczy na torach. Otrzymaliśmy także tryb Reżysera Wyścigu, który pozwala na modyfikowanie zasad rządzących zmaganiami.

Tryby gry

W MotoGP 19 możemy grać samotnie albo z innymi. Poza pojedynczymi wyścigami mamy możliwość zabawy w rozbudowanym trybie kariery, w którym stopniowo pniemy się w górę, uczestnicząc w coraz bardziej prestiżowych rywalizacjach. Nowością wprowadzoną w tej odsłonie jest natomiast tryb Historical Challenges, który pozwala nam wcielić się w największe sławy tej gałęzi sportów motorowych.

Osoby preferujące ściganie się z innymi graczami mają dostęp do znanych z poprzednich gier zawodów MotoGP eSport Championship. Co ważne, tym razem rozgrywki są prowadzone na dedykowanych serwerach.

Kwestie techniczne

MotoGP 19 posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, która powstała dzięki wykorzystaniu silnika Unreal Engine 4. Zarówno modele kierowców oraz motocykli, jak i tory wyścigowe charakteryzują się wysokim poziomem detali i realizmu. Dobre wrażenie robi także ścieżka dźwiękowa.

Warto odnotować, że deweloperzy stworzyli także specjalny edytor graficzny, dzięki któremu możemy ozdobić kask i kombinezon swojego kierowcy własnoręcznie opracowanym logiem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

MotoGP 19 cena w dniu premiery: 289,00 PLN

Klasyfikacja PEGI MotoGP 19

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP 19 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch