Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Throne of Lies: The Online Game of Deceit (PC)

Throne of Lies: The Online Game of Deceit PC

Tytuł łączący cechy gry strategicznej i RPG, inspirowany fabularnymi grami stołowymi. W Throne of Lies: The Online Game of Deceit gracze wcielają się w reprezentantów zwaśnionych frakcji toczących walkę o wpływy w fantastycznym królestwie.

Strategiczne | fantasy | towarzyska | elementy RPG | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka Throne of Lies: The Online Game of Deceit (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29września2017

29września2017

Steam

Throne of Lies: The Online Game of Deceit jest produkcją z pogranicza gier strategicznych i RPG, opracowaną z myślą o multiplayerowej zabawie. Tytuł został stworzony przez niezależny zespół Imperium42 Game Studio, a źródłem inspiracji dla jego autorów były fabularne gry towarzyskie pokroju Mafii lub Wilkołaków. Projekt powstał między innymi dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej.

Fabuła

W Throne of Lies: The Online Game of Deceit trafiamy do fantastycznego królestwa, w którym wojnę o wpływy toczą trzy zwaśnione frakcje – ugrupowanie Niebieskiego Smoka (ang. Blue Dragon), złowrogi Kult oraz tajemniczy Niewidzialni. Przed rozpoczęciem zabawy jesteśmy losowo przydzielani do jednego z tych stronnictw lub którejś z neutralnych grup, a nasze zadanie polega przede wszystkim na zadbaniu o interesy danej frakcji i eliminacji jej przeciwników.

Mechanika

W Throne of Lies: The Online Game of Deceit może się jednocześnie bawić maksymalnie szesnastu graczy, którzy komunikują się ze sobą za pośrednictwem czatu tekstowego. Oprócz frakcji, gra losowo przydziela nam jedną z profesji zróżnicowanych pod kątem dostępnych umiejętności.

Rozgrywka, podczas której akcję obserwujemy z predefiniowanych ujęć, została podzielona na dwa etapy uzależnione od pory dnia. Pod osłoną nocy bohaterowie posłuszni królowi gromadzą się, by wspólnie przejrzeć poszlaki i na ich podstawie wytypować zdrajców; pozostali mogą natomiast nie tylko planować dalsze nikczemne posunięcia, lecz również eliminować niewygodnych graczy. Po wschodzie słońca natomiast odbywa się głosowanie mające na celu wyłonienie nieszczęśnika przeznaczonego do egzekucji (której wygląd zależy od uzbrojenia dzierżonego przez kata). Wówczas złoczyńcy mogą wykazać się zdolnościami manipulacji, by uratować przed śmiercią swoich sprzymierzeńców; w tym celu mogą kneblować swoich przeciwników, zamieniać wypowiadane przez nich słowa, a nawet wymuszać na nich przejście na swoją stronę. Sprawę komplikuje fakt, że choć członkowie Kultu i Niewidzialnych doskonale wiedzą, kto znajduje się w ich szeregach, reprezentanci ugrupowania Niebieskiego Smoka muszą się tego domyślać. Jakby tego było mało, do którejś z tych frakcji może należeć również sam władca.

Zabawa dobiega końca w momencie, kiedy praworządnym uda się wytępić wszystkich adwersarzy lub gdy Kult albo Niewidzialni zdołają przejąć kontrolę nad królestwem.

Kwestie techniczne

Throne of Lies: The Online Game of Deceit posiada prostą, trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 16  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Throne of Lies: The Online Game of Deceit

Wymagania wiekowe Throne of Lies: The Online Game of Deceit

12+

Wymagania sprzętowe Throne of Lies: The Online Game of Deceit

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 6 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 4850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit