Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Atari Classics Evolved (PSP)
OkładkaAtari Classics Evolved (PSP)

Atari Classics Evolved PSP

Atari Classics Evolved jest zestawem jedenastu klasyków Atari z automatów coin-op, zaprezentowanych zarówno w oryginalnej, jak i w odświeżonej formie. Produkt ten zawiera także kilkadziesiąt największych hitów z konsoli Atari 2600.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atari Classics Evolved Premiera PSP

1grudnia2007

producent: Stainless Games wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Atari Classics Evolved jest kolejnym zestawem, w skład którego wchodzą klasyczne hity od firmy Atari. Tym razem możemy wybierać pomiędzy kilkudziesięcioma różnymi tytułami. Wiele gier przeniesiono w niezmienionej postaci. Niektóre tytuły doczekały się jednak poprawionej oprawy audiowizualnej czy innych istotnych usprawnień. Za przygotowanie tego zestawu odpowiedzialne jest studio developerskie Stainless Games. Firma ta ma na swoim koncie reedycje takich gier jak Novadrome, czy Crystal Quest. Atari Classics Evolved powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli PSP. Nie jest to jednak jedyna próba przygotowania podobnego zestawu. W przeszłości wydawano już bowiem między innymi Atari Anthology (PS2, XBX), czy Retro Atari Classics (NDS).

Kluczowy element opisywanej produkcji stanowią reedycje jedenastu tytułów z automatów do gier. Lista obejmuje następujące pozycje: Asteroids, Asteroids Deluxe, Battlezone, Centipede, Lunar Lander, Millipede, Missile Command, Super Breakout, Tempest, Warlords oraz Pong. Jak już zostało powiedziane, większość z tych gier przygotowano w dwóch wersjach – oryginalnej oraz poprawionej. Usprawnienia dotyczą nie tylko polepszenia jakości oprawy audiowizualnej, ale i dodania paru innych atrakcji. Wybrane tytuły umożliwiają przesłanie swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu. Ponadto przewidziano możliwość zabawy z drugim graczem, przy wykorzystaniu bezprzewodowej komunikacji.

Opisywany zestaw zawiera także ponad 60 najlepszych tytułów z zapomnianej już konsoli Atari 2600. Mowa tu między innymi o takich grach jak Canyon Bomber, Crystal Caves, Night Driver czy Yar’s Revenge. W tym przypadku nie poczyniono już żadnych zmian, pozostawiając wszystko w zgodzie z oryginałem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Atari Classics Evolved: Odpowiednia dla każdego wieku.