Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Namco Museum Battle Collection (PSP)

Namco Museum Battle Collection PSP

Kolejna składanka kilkunastu najciekawszych klasycznych gier Namco, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Co ciekawe, autorzy Battle Collection przygotowali wiele ciekawych zmian, obejmujących między innymi jakość zastosowanej grafiki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Namco Museum Battle Collection (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

23sierpnia2005

9grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum Battle Collection to kolejna składanka najlepszych klasycznych gier wyprodukowanych przez tytułowy koncern. W przeciwieństwie do poprzednich edycji Namco Museum, w których mieliśmy najczęściej do czynienia z wersjami pozostawianymi w oryginalnej formie, w opisywanej kolekcji pokuszono się o kilka znaczących zmian. Niektóre gry cechują się ulepszoną oprawą audiowizualną. Zadbano również o pełnoprawny multiplayer. W skład zestawu wchodzą:

 • Pac-Man – jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji w historii elektronicznej rozgrywki. Sterując tytułowym Pac-Manem, zbieramy porozrzucane po mapie owocy, a także unikamy atakujących duchów.
 • Ms. Pac-Man – zbliżona produkcja do opisanej powyżej. Tym razem sterujemy jednak panią Pac-Man i stawiamy czoła kilku zupełnie nowym typom zagrożeń.
 • Galaxian – wcielamy się w rolę pilota nowoczesnego statku kosmicznego. Zadanie gracza polega na likwidowaniu pojawiających się na ekranie wrogich obiektów.
 • King & Balloon – niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której strzelamy z kuszy do pojawiających się na ekranie balonów. Gracz nie może dopuścić do tego, aby wylądowały one na znajdującym się u dołu ekranu zamku.
 • Galaga – gra o zbliżonych zasadach do opisanego wyżej Galaxiana. Jako pilot supernowoczesnego statku kosmicznego stajemy do walki z agresywną rasą Obcych.
 • Rally-X oraz New Rally-X – gry wyścigowe, w których zasiadamy za sterami superszybkich bolidów. Gracz musi nie tylko osiągnąć linię mety, ale i zebrać znajdujące się w okolicy flagi.
 • Bosconian – ponownie wcielamy się w pilota statku kosmicznego. Tym razem jednak oprócz niszczenia wyznaczanych przez grę obiektów musimy również unikać asteroid i innych tego typu obiektów.
 • Dig Dug oraz Dig Dug II – kolejne słynne tytuły Namco. Wcielamy się w postać kopacza próbującego pozbyć się atakujących go stworów.
 • Xevious – tym razem wcielamy się w pilota dobrze opancerzonego myśliwca. Gracz zajmuje się likwidowaniem innych samolotów oraz różnorakich celów naziemnych.
 • Mappy – przejmujemy kontrolę nad tytułową myszką, zbieramy różnorakie przedmioty, a także unikamy grasujących po okolicy kotów.
 • The Tower of Druaga – wcielamy się w postać walecznego księcia, który musi pokonywać kolejne poziomy tytułowej wieży w poszukiwaniu ukochanej księżniczki.
 • Dragon Buster – po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad dzielnym wojownikiem. Główna postać toczy efektowne pojedynki w wielu różnych typach lokacji – zamkach, jaskiniach, czy lasach. Pod koniec każdego poziomu należy zabić wyjątkowo silnego bossa.
 • Grobda – typowa gra akcji, w której do pojedynków stają ogromne czołgi.
 • Motos – Ciekawa i dość dynamiczna gra logiczna, pod wieloma względami przypominająca klasycznego Arkanoida. Podstawowa różnica polega na tym, iż sterując niewielkim ludzikiem próbujemy wypchnąć przeciwników z planszy.
 • Rolling Thunder – typowa platformówka, w której wcielamy się w postać agenta służb specjalnych, próbującego uratować pewną kobietę oraz doprowadzić do zniszczenia wrogiej organizacji.

Sympatyków kolejnych odsłon Namco Museum ucieszy z pewnością informacja, iż niektóre gry poddano mniej lub bardziej widocznym modyfikacjom, obejmującym w głównej mierze jakość oprawy audiowizualnej. W wybranych tytułach pojawiają się ponadto nieznane wcześniej power-upy i inne tego typu bonusy. Opisywana wersja posiada multiplayer dla czterech osób. W zależności od typu uruchomionej gry zawodnicy mogą próbować wzajemnie się zwalczać, bądź też działać w trybie kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Namco Museum Battle Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Namco Museum Battle Collection

PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

wiadomość19 maja 2007

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.

Nintendo DS doczeka się swojej edycji zestawu Namco Museum
Nintendo DS doczeka się swojej edycji zestawu Namco Museum

wiadomość11 kwietnia 2007

Osiem starych gier wejdzie w skład zestawu Namco Museum DS, który na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się w lecie. Będzie to pierwsze wydawnictwo tego typu, jakie firma Namco Bandai Games przygotuje z myślą o przenośnej konsoli koncernu Nintendo.