Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Capcom Classics Collection Remixed (PSP)
OkładkaCapcom Classics Collection Remixed (PSP)

Capcom Classics Collection Remixed PSP

Capcom Classics Collection Remixed jest kolejną kompilacją klasycznych pozycji elektroniczno-rozrywkowych, stworzonych przez słynną dalekowschodnią korporację. W niniejszym pakiecie znalazły się między innymi gry 1941, Captain Commando i Strider.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Capcom Classics Collection Remixed Premiera PSP

21marca2006

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Capcom Classics Collection Remixed

Capcom Classics Collection Reloaded

Namco Museum Battle Collection

Hot Pixel

Capcom Classics Collection Remixed jest kolejną kompilacją klasycznych pozycji elektroniczno-rozrywkowych, stworzonych przez słynną dalekowschodnią korporację. Wcześniej podobny zestaw dostępny był dla posiadaczy stacjonarnych konsol PlayStation 2 i Xbox, a niniejszy produkt został przygotowany wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie PSP i wykorzystuje unikalne możliwości tego systemu (m.in. pozwala na rywalizację wieloosobową za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi i przenoszenie tą drogą najlepszych wyników).

Developerzy zaimplementowali w omawianym pakiecie dokładnie dwadzieścia pamiętnych gier. Oto wybrane tytuły wraz z krótkimi charakterystykami:

  • 1941 – strzelanina, oferująca widok z lotu ptaka i polegająca na atakowaniu nieprzyjacielskich celów za pomocą ciężko uzbrojonego samolotu.
  • Block Block – zręcznościówka z elementami logicznymi, przypominająca głośną pozycję o nazwie Arkanoid.
  • Captain Commando - tzw. chodzona bijatyka z czterema odmiennymi bohaterami do wyboru oraz mnóstwem oponentów, wieloma rodzajami broni etc.
  • Street Fighter – legendarna gra walki, w której dwóch karateków (Ryu i Ken) stawia czoła szeregowi niebezpiecznych przeciwników.
  • Strider – dynamiczna platformówka, traktująca o przygodach wojownika a la ninja, chcącego powstrzymać złowieszczego Wielkiego Mistrza Meio i zastępy jego sługusów.

Warto podkreślić, że pracownicy koncernu Capcom postarali się o uatrakcyjnienie niniejszej kompilacji poprzez wprowadzenie kilku interesujących bonusów. Można np. słuchać klasycznych tematów muzycznych i przeglądać galerie obrazków koncepcyjnych. Autorzy zaimplementowali również opcję przystosowywania systemu sterowania do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz udostępnili trzy tryby wyświetlania (horyzontalny, rozciągnięty i wertykalny) z uwagi na oferowany przez PlayStation Portable panoramiczny ekran ciekłokrystaliczny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Capcom Classics Collection Remixed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Capcom Classics Collection Remixed Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB