Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Gauntlet II (PS3)
OkładkaGauntlet II (PS3)

Gauntlet II

Ogromny sukces gry Gauntlet spowodował, że już niecałe dwanaście miesięcy później, koncern Atari pokusił się o drugą odsłonę przygód nieustraszonej drużyny bohaterów, która marząc o sławie i bogactwie zeszła do zamieszkałych przez fantastyczne stwory podziemi.

Zręcznościowe | fantasy | hack'and'slash | 2D | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ogromny sukces gry Gauntlet spowodował, że już niecałe dwanaście miesięcy później koncern Atari pokusił się o drugą odsłonę przygód nieustraszonej drużyny bohaterów, która marząc o sławie i bogactwie, zeszła do zamieszkałych przez fantastyczne stwory podziemi.

Gauntlet II niewiele różni się od swojego pierwowzoru. Nadal wybieramy spośród czterech bohaterów (Thor, Merlin, Questor, Thyra), którzy różnią się pomiędzy sobą siłą ataku, odpornością na ciosy zadane przez przeciwnika oraz energią magiczną. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy śmiałkowie naraz, o ile oczywiście dysponujemy dwoma dodatkowymi kontrolerami. Z potworami można również walczyć samemu, ale nie jest to sprawa łatwa – ogromna ilość kreatur, jakie kręcą się po lochach, może jednemu z bohaterów sprawić spore problemy. Nie zmieniła się również ogólna koncepcja rozgrywki. Na każdym z ponad stu poziomów należy znaleźć wyjście prowadzące do kolejnego etapu, eliminując zagrażające naszej egzystencji potwory. Niezmierne istotne jest tu likwidowanie generatorów, które nieustannie „produkują” kolejnych wrogów.

W Gauntet II zobaczymy dziesięć rodzajów przeciwników, magiczne napoje, amulety ułatwiające zabawę, klucze służące do otwierania drzwi i skrzyń oraz skarby, zwiększające nasz dorobek punktowy. Wprowadzono również trzy rodzaje ścian (oprócz zwykłych murów spotkamy również takie, które można zniszczyć lub przesunąć) i pola siłowe. Autorzy postarali się ponadto o urozmaicenie rozgrywki – większość lochów jest losowo generowana przed rozpoczęciem zmagań, dlatego rzadko dochodzi do sytuacji, w których odwiedzamy wciąż te same miejsca.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Gauntlet II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS3