Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiNDSPS2X360
Okładka The Tale of Despereaux (PC)
OkładkaThe Tale of Despereaux (PC)

The Tale of Despereaux

Przygoda opowiadająca o niezwykle rycerskiej myszy wyruszającej w niebezpieczną podróż aby uratować księżniczkę. Utrzymana w konwencji bajki produkcja bazuje na filmie pod tym samym tytułem.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Tale of Despereaux Premiera

2gru2008

X360 PC PS2 Wii NDS

Gry podobne do The Tale of Despereaux

Croc: Legend of the Gobbos

Ratatuj

WALL-E

The Tale of Despereaux to zręcznościowa gra akcji firmy Brash Entertainment, bazująca na filmie animowanym pod tym samym tytułem (znanym w Polsce jako Dzielny Despero). Produkt wydała firma Atari.

W grze wcielamy się w znaną z filmu oraz twórczości Kate DiCamillo niezwykle rycerską mysz o imieniu Despereaux, która musi uratować swoją wybrankę, księżniczkę Pea. Elektroniczna adaptacja oparta głównie na kinowym obrazie, w reżyserii między innymi Sama Fella (znanego z filmu animowanego Wpuszczony w kanał), podąża za fabułą filmu, ale wprowadza również zupełnie nowe elementy i przygody, przedstawiając nieco inne spojrzenie na całą historię.

Podróżujemy przez rozmaite lokacje, obserwując świat z perspektywy małego gryzonia. Możemy zwiedzić między innymi kuchnię oraz kolorowe komnaty zamku, ale i mroczne podziemia szczurzego królestwa. Z racji rozmiarów naszego bohatera, przychodzi nam zmierzyć się oczywiście z zupełnie innymi przeciwnościami losu. Na naszej drodze spotkamy więc chociażby pszczoły, pająki, czy ogromne szczury, a dostanie się na blat kredensu jest nie lada wyczynem akrobatycznym.

Twórcy przygotowali kilkanaście zróżnicowanych poziomów, w których możemy nie tylko przetestować rozmaite umiejętności naszego bohatera, ale i rozwijać jego możliwości oraz wyposażać go w nowe przedmioty i bronie. Te ostatnie przydają się szczególnie, gdyż wiele razy musimy zmierzyć się ze wspomnianymi wrogami. Walka została zrealizowana za pomocą prostego do opanowania systemu stosowania kombinacji ciosów. Do wyboru otrzymujemy dwa poziomy trudności, przeznaczone dla najmłodszych i nieco starszych użytkowników.

Produkcja została wykonana bardzo ładnie pod względem grafiki i stylistyki, oczywiście bazując na filmie. Sportretowane w kinowym obrazie i grze gryzonie prezentują się uroczo, więc być może zmienią sposób postrzegania tych małych stworzeń przez wielu użytkowników.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI The Tale of Despereaux

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Tale of Despereaux Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
X360
PC
PS2
Wii
NDS