Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSXXONE
Okładka Replaced (PC)
OkładkaReplaced (PC)

Replaced

Przygodowa gra akcji 2.5D, która przenosi nas do alternatywnej, retrofuturystycznej Ameryki z lat 80. XX wieku. W Replaced wcielamy się w sztuczną inteligencję uwięzioną w ludzkim ciele, która poznaje mroczne tajemnice dystopijnego Phoenix City.

Akcji | science fiction | platformówki | dystopia | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Replaced Premiera

2022

PC XONE XSX

Gry podobne do Replaced

Remember Me

Liberated

The Last Night

Replaced jest przygodową grą akcji zrealizowaną w konwencji side-scrollowej platformówki. Produkcja utrzymana w klimatach retro science fiction została opracowana przez zespół Sad Cat Studios, a jej wydaniem zajęła się firma Coatsink.

Fabuła

Replaced zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji Ameryki z lat osiemdziesiątych XX wieku, a dokładnie – do fikcyjnego Phoenix City. W trakcie rozgrywki wcielamy się w R.E.A.C.H., czyli sztuczną inteligencję uwięzioną wbrew jej woli w ciele człowieka. Podczas zabawy poznajemy mroczne tajemnice dystopijnej metropolii.

Mechanika

W Replaced akcję obserwujemy z boku. Przygoda wiedzie nas przez różnorodne, klimatyczne lokacje. Odwiedzamy zarówno ubogie przedmieścia, jak i rozświetlane blaskiem neonów ulice oraz ponure wnętrza. Jako że przemoc jest tu na porządku dziennym, podczas zabawy często przychodzi nam korzystać z siłowych rozwiązań. Przeciwników eliminujemy, walcząc z nimi wręcz bądź korzystając z broni palnej i tocząc z nimi brutalne, lecz przy tym widowiskowe pojedynki. Zabawę urozmaicają efektowne sekcje platformowe.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Replaced wykonano w technice pixel-art. Produkcja prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka, głównie dzięki realistycznemu oświetleniu, płynnym animacjom i pełnym detali projektom lokacji. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego soundtracku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Replaced: 18+

PC
XONE
XSX