Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1PC
Okładka Backyard Soccer (PS1)
OkładkaBackyard Soccer (PS1)

Backyard Soccer

Gra sportowa poświęcona piłce nożnej. W trakcie zabawy gracze przejmują kontrolę nad drużyną dzieciaków z sąsiedztwa, marzących o piłkarskiej karierze. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Sportowe | piłka nożna | widok izometryczny | 2D

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Backyard Soccer Premiera

26wrz1998

PC

28wrz2001

PS1

producent: Runecraft wydawca: Atari / Infogrames

Backyard Soccer jest grą sportową traktującą o piłce nożnej, która trafiła między innymi na platformę PC i PS1. Podczas gdy za opracowanie pecetowej wersji tej produkcji odpowiadało studio Humongous Entertainment, stworzenia edycji przeznaczonej na konsolę PlayStation 1 podjęła się ekipa Runecraft.

Mechanika

W Backyard Soccer gracze przejmują kontrolę nad grupką dzieciaków z sąsiedztwa, marzących o zrobieniu kariery w świecie futbolu. Sednem rozgrywki są więc mecze rozgrywane na mniej lub bardziej profesjonalnych boiskach. W trakcie zmagań akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a zabawa rządzi się zasadami znanymi z prawdziwych stadionów – nie brakuje więc fauli, rzutów wolnych czy karnych. Mimo to w grze pojawiają się power-upy, z których mogą zrobić użytek prowadzeni do zwycięstwa piłkarze: Cannon pozwala na wykonanie potężnego strzału; Underground sprawia, że piłka przelatuje pod powierzchnią boiska i wyłania się w losowym miejscu; Bowling Ball zmienia piłkę w gigantyczną kulę do kręgli nokautującą rywali; z kolei Tracer pozwala na przejęcie bezpośredniej kontroli nad piłką.

Tryby gry

Na wydane na platformę PC i PS1 Backyard Soccer składają się dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszym z nich jest Season Play, w którym tworzymy ośmioosobowy zespół (dobierając jego członków spośród trzydziestu zawodników opisanych przy pomocy indywidualnego zestawu atrybutów) i pomagamy mu piąć się po szczeblach piłkarskiej kariery, aż do mistrzostw nazwanych Astonishingly Shiny Cup of All Cups Tournament. Drugim trybem gry jest gra pojedyncza, w ramach której możemy rozegrać mecz, potrenować rzuty karne czy wziąć udział w miniturniejach.

Kwestie techniczne

Backyard Soccer cechuje się przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce inspirowanej bajkami, których szczyt popularności przypadł na koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Backyard Soccer: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS1
PC