Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1PC
Okładka Actua Soccer: Club Edition (PS1)
OkładkaActua Soccer: Club Edition (PS1)

Actua Soccer: Club Edition

Actua Soccer

Actua Soccer to wyprodukowana przez studio Gremlin Interactive symulacja rozgrywek piłkarskich, stanowiąca pierwszą odsłonę cyklu Actua Sports. Gracze mają okazję poprowadzić jedną z 44 reprezentacji narodowych i wziąć udział w szeregu turniejów futbolowych.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Actua Soccer: Club Edition Premiera

31paź1995

PS1

31mar1996

PC

Gry podobne do Actua Soccer: Club Edition

FIFA 2000

This is Football

Actua Soccer 2

Actua Soccer to jedna z pierwszych prób stworzenia gry sportowej stanowiącej realistyczną symulację piłki nożnej. Ambitnego zadania podjęło się studio Gremlin Interactive, znane z takich produkcji jak Zool czy Premier Manager. W prace nad grą włączył się także klub futbolowy Sheffield Wednesday, a w sesjach zdjęciowych motion-capture brali udział profesjonalni piłkarze - Chris Woods, Graham Hyde oraz Andy Sinton.

Na tle konkurencyjnych tytułów Actua Soccer wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym - jak na swoje czasy - silnikiem graficznym, pozwalającym renderować obraz 3D w czasie rzeczywistym (w tym również modele zawodników utworzone z polygonów).

W trakcie zabawy gracze mają możliwość pokierować poczynaniami piłkarzy czterdziestu czterech reprezentacji. Twórcy gry zadbali o realistyczne zachowania zawodników na wirtualnych boiskach, dopracowaną fizykę ruchu piłki, a także rozbudowane opcje indywidualizacji wyglądu i umiejętności piłkarzy.

Actua Soccer oferuje możliwość rywalizacji z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Actua Soccer: Club Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS1